Přesně tento název inspirovaný známým filmem Ať žijí duchové totiž dali pořadatelé soutěžnímu pochodu dvoučlenných hlídek z Krakova na hrad Krakovec, kde na závěrečném devatenáctém stanovišti čekal osobně rytíř Brtník.
Během cesty pohádkovým lesem děti čekaly jednotlivé zastávky u trpaslíků, kde plnily úkoly. Za jejich úspěšné splnění pak získaly razítko. Úkoly to nebyly jednoduché. Hned první zastávka byla v samoobsluze pana Jouzy, kde si vyzkoušely, jak chutnají pribiňáky. Musely se však vzájemně nakrmit se zavázanýma očima. Na dalších pak musely děti prokázat svoji šikovnost, znalosti i postřeh. Protože v Krakově je oddíl malých hasičů, byly některé úkoly z této oblasti.
„Cestou jsme museli ošetřit Brtníkovi koleno, namazat mu ho Francovkou a ukázat, jak se přenáší zranění,“ řekla nám o jednom z úkolů Terezka, které v cíli nechybělo ani jediné razítko.
To Tomáš si pochvaloval hlavně střílení. „Střílení mne bavilo. Z praku mi to docela šlo, ale z luku moc ne,“ svěřil se už na nádvoří hradu Krakovce.
„Tuto soutěž pořádáme již potřetí a celá akce je inspirována filmem Ať žijí duchové. Dnes nám přálo počasí, a tak se směrem na hrad vydalo více než třicet dětí od těch nejmenších po ty větší,“ řekla Rakovnickému deníku pořadatelka Lenka Braná