Jednu z takových jedinečných cest nabízí od 8. září v rakovnickém Studiu Harmonie v Kreativním kroužku AGÁTKA i Martina Němcová, které jsme se zeptali na její představy o práci s dětmi ve věku 3-5 a 6-8 let.

Proč právě kreativní techniky a co od nich mohou děti očekávat?

Kreativní techniky jsou pro děti neomezeným světem fantazie. Mohou zde zrealizovat všechny své nápady a zjistit, že tvořit se dá opravdu ze všeho možného. Na kurzech budeme vyrábět především z přírodních materiálů např. z listí, šišek, kaštanů, kamínků a dalších. Dále se také budeme věnovat kreslení, malování, stříhání, lepení, skládání a modelování, malování na sklo, porcelán a textil, tvoření z korálků, knoflíků, fotografií, různých druhů papíru. Nebude chybět ani tematická tvorba podle ročních období, zážitků i svátků, např. Mikuláše, Vánoc i Velikonoc a mnoho dalšího, např. včetně doplňkových aktivit i překvapení.

Co považujete za nejdůležitější při tvořivé práci s dětmi v tomto věku?

Především individuální přístup ke každému dítěti s umožněním seberealizace a posílení jeho osobnosti i sebevědomí.

S jakými představami a cíli jdete do této činnosti?

Nabídnout v Rakovníku kroužek pro děti, na kterém si každou hodinu užijí, budou se rády vracet a já jim předám toho ze sebe co nejvíce s výsledkem, že se naučí novým technikám a poznají svět kreativity. V budoucnu bych tyto kurzy ráda realizovala i pro děti mladší či starší a i pro dospělé.

Na co se nejvíc těšíte?

Na jedinečnou cestu za dobrodružstvím s dětskou fantazií a kreativitou s nezapomenutelnými zážitky jak pro mě, tak i pro děti a také na tvoření v krásném prostředí rakovnického Studia Harmonie a milém kolektivu. Těším se proto na zájemce, kteří mě mohou kontaktovat na telefonu 604 775 337 a na FB Kreativní kroužek Agátka. Počet je omezený a věřím, že se vytvoří skupiny dětí, kterým se bude u mě líbit.

Jaké máte dosavadní zkušenosti s výtvarnými technikami?

Prošla jsem různými kurzy kresby portrétů tužkou, kresby pastelkami, uhlem a pastelem. Vyzkoušela jsem i kouzlo malování štětcem a mnoha dalších výtvarných technik. Ze všeho nejvíce mě v tuto chvíli naplňuje kresba portrétů tužkou, kdy je nejdůležitější i ten nejmenší detail a člověk do těchto obrázků dá vždy i veliký kus sebe. V neposlední řadě mi nové zážitky a zkušenosti každý den přinášejí i různá tvoření s mojí malou dcerkou Agátkou, která mi je obrovskou inspirací…

Autor: Miroslav Koloc