Senátor Marcel Chládek Rakovnickému deníku řekl, že se muselo vyřešit například i pojištění zubařů, zejména kvůli opilcům, a dále také vybavení. Samozřejmostí je i rentgen. „Překvapilo mne, že se vše podařilo dotáhnout do konce, a to ve všech maličkostech,“ řekl Chládek.

Podle rakovnického opozičního zastupitele a senátora zbývá ještě dořešit několik formalit, mezi nimi je třeba vyjádření hygienické kontroly.

„Jelikož je zakoupený i rentgen, musíme sehnat člověka pro odborný dohled nad ním, ale také se musí počkat na schválení registrace,“ upřesnil Chládek.

Až teprve poté se může začít ordinovat.

Vedoucím lékařem bude rakovnický stomatolog a zastupitel Jiří Ludačka, subdohled nad nástroji bude mít zdravotní sestra z jeho ordinace.

Zubní pohotovost však bude zprvu otevřena pouze v sobotu, přesně tak, jak to navrhovali lékaři. „Uvidíme, jaký bude o službu zájem. Teprve poté by došlo k rozšíření i na neděli,“ vysvětlil Chládek.

Hlasování

Organizátoři nechali občany Rakovníka hlasovat o otevírací době pohotovosti. Z výsledků je jasné, že občané nejvíce stojí o varinatu, kdy by byla pohotovost otevřena nejen v sobotu, ale i v neděli. „Budeme respektovat tento výsledek a budeme se snažit vše směřovat k víkendové službě. To znamená v sobotu a v neděli by byla otevřena čtyři hodiny,“ prozradil senátor.

To však lékaři nechtějí.

Jednou z dalších možných alternativ je možnost stálého lékaře. „Ten by držel jen tyto pohotovostní služby a mohl by být i mimo okres Rakovník,“ upřesnil senátor. Marcel Chládek dále uvažuje o dalším zlepšení. „Mojí jakousi vizí je, že by v prostorách okolo zubní pohotovosti mohl vzniknout pohotovostní komplex včetně klasické pohotovosti, a i té lékárenské. Ale je to vše ve fázi pouhé vize,“ dodal závěrem Chládek.