Z rukou ředitelů 1. ZŠ, 2. ZŠ, ředitelky GZW Zdeňky Voráčkové a samozřejmě i ředitelky jazykové školy ArinaRa Michaely Chytré, která kurzy zaštituje, přebrali celoživotně platný certifikát i uznání. „Zvládli jste celosvětově uznávané zkoušky, takže se dá říct, že jste vlastně „světoví“,“ chválil oceněné ředitel 1. ZŠ Rakovník Karel Folber.

„Zkoušky pořádáme v Rakovníku každý rok a zvu k nim komisi stanovenou přímo Cambridge. Zájem studentů je, běžně se mi jich hlásí i ke čtyřicítce. Minulý rok jsem ale byla na mateřské a bylo to znát,“ říká se smíchem ředitelka jazykové školy Michaela Chytrá a dodává, že dětí o téměř polovinu ubylo. „Letos už je studentů zase dost a na všechny řádně dohlédnu.“

Zkoušky mají už stoletou tradici a jejím úspěšným plnitelům je uznají všude po světě. Není ale zkouška jako zkouška. Takzvaná Cambridge English má osm úrovní, od začátečníků až po tu nejvyšší. Úroveň angličtiny náctiletých oceněných tak ve většině případů převyšuje maturitní zkoušky, mnohdy i znalosti leckterých vyučujících.

„Cílem mým a mých lektorů je studenty hlavně rozmluvit, prohloubit jim znalosti a pomoci jim. A to v tom, aby byli s angličtinou na mnohem vyšší úrovni než jejich vrstevníci, aby se mohli dostat na lepší školy v Čechách i v zahraničí a pak na lépe placené pracovní pozice. Aby už prostě Češi nebyli za ty, kteří jako jediní z Evropy neumí anglicky,“ popsala Michaela Chytrá.

MOVERS:
Veronika Vicjanová
Eliška Diviš
Rosario Markovina

FLYERS:
Matěj Havránek
Adam Fišer

KET:
Ondřej Kalous
Dominik Plaček
Michal Vicjan (diplom převzala sestra)
Jan Lochovský

FCE:
Marie Tranová
Laura Godešová
Thao My Vuong
Patricie Hegerová

CAE:
Klára Zímová