Rozhodla o tom rada města. Na vině jsou nejasná stanoviska ohledně poskytování úvěrů ze strany měst a obcí, na jejichž upřesnění nyní vedení radnice čeká od České národní banky jako dozorového orgánu a ministerstev financí a vnitra. Uvedla to v tiskové zprávě mluvčí městského úřadu Alida Štulajterová.

O žádosti, které byly doposud na město doručeny, se však občané Rakovníka nemusí bát. Budou projednány, předběžně schváleny a vyplaceny ihned poté, co se města i obce dočkají jasných pokynů, jak v této právní věci postupovat dál.

Zájem o půjčku od města z Fondu rozvoje bydlení ale mezi Rakovničany moc velký není a od doby jeho uvedení se navíc trvale snižuje. Může za to atraktivnější nabídka bankovních domů. Zvrátit tento trend měly letošní změny ze strany města. Týkaly se možnosti využít půjčku na stavbu nebo opravu plotu. Letos však na městský úřad v Rakovníku dorazily pouze čtyři žádosti, a to z poloviny ještě jen díky zavedené novince.

„Na Městský úřad Rakovník byly v termínu doručeny čtyři žádosti o půjčku v souhrnné částce 438 tisíc korun. Ve dvou případech využili žadatelé novinky, a to možnosti využít půjčku na stavbu nebo rekonstrukci oplocení," informovala Alida Štulajterová.