To právě tajná porota vybírala tu nejhezčí masku. Ještě před tím se ti zamaskovaní i ti ostatní pořádně rozcvičili, aby se pak mohli dát do veselého tance.

Tanec střídaly soutěže. Třeba jim diskžokej pouštěl písničky ze známých pohádek a holky a kluci hádali správné pohádky. Ano, zvlášť holky a zvlášť kluci. Soutěžili mezi sebou. Při některé se museli poradit s rodiči. Za správnou odpověď náležela sladká odměna.

Karneval pro děti připravili Sokolové z Nesuchyně. Dělají to každý rok. Každý rok se také hodnotily ty nejhezčí masky.„Jenže pokaždé to bylo líto těm, kteří nevyhráli, proto jsme letos připravili balíčky pro všechny masky," řekla za pořadatele Irena Šebková.

Kromě toho se také prodávalo štěstí. Každý pytlíček ukrýval nějaké překvapení: hračku, sladkost a omalovánky. Sál je pokaždé plný. Masek přichází tak třicet. K tomu ještě další děti bez masek a samozřejmě dospělí.

Kromě karnevalu už Nesuchynští měli Pepíckou zábavu. Ještě bude pouťová a posvícenská. Děti čekají čarodějnice, dětský den a pohádkový les.