Jak si lze jinak vysvětlit kličkování a úhybné manévry řidičů? Pro odpověď nemusíte příliš pátrat ve své paměti. Na vině jsou silniční výtluky.
Ještě před několika týdny se starali údržbáři silnic o zprůjezdnění veškerých silnic kvůli sněhové kalamitě. Sníh nyní odtál a silničářům přibyla další vráska na čele. Musejí se postarat o poničené místní komunikace, kterých je po zimě požehnaně.

Co se stane, pokud projedete rychleji hlubším výtlukem? Vše zavisí dle slov námi oslovených odborníků na hloubce výtluku a rychlosti projetí. V lepším připadě můžete prorazit pouze pneumatiku, v tom horším to odnese nejen pneumatika, ale i ráfek, tlumič a dokonce i části karosérie. V tom nejčernějším snu můžete urazit i celé kolo.

„Nejhorší je, když jsou díry plné vody. Nevíte, jak jsou hluboké. Raději se dírám snažím vyhýbat, ale ne vždy to jde. Jednou se mi povedlo urazit dokonce celé kolo,“ uvedl řidič pick upu, jenž zavážel na náměstí zboží.

Kdy začne oprava?

Dle slov odboru správy majetku ještě nebyla ukončena zimní sezona. Ta potrvá do konce března a teprve poté se provedou prohlídky městských komunikací, na jejichž základě budou určeny priority při opravách.

„Na údržbu městských komunikací jak v létě, tak i v zimě máme v rozpočtu vyčleněnu částku 5,8 milionu korun. Na podzim minulého roku byla navíc sestavena diagnostika stavu místních komunikací a časový plán jejich oprav. Tento plán se ale zřejmě mírně změní dle výsledku provedených prohlídek po zimním období,“ přiblížil bližší informace pro Rakovnický deník Jan Polák, tiskový mluvčí rakovnické radnice. Město v letošním roce mimo jiné provede rekonstrukci komunikace Generála Khola a také rozšíří parkovací místa v ulici Fr. Diepolta.