Ukázka lidových řemesel, ochutnávka dobrého jídla a moku a možnost nákupu originálního, ručně vyráběného zboží je magnet, který vždy přitáhne. A navíc je tu ve zbečenském statku ten neopomenutelný, kouzelný genius loci (latinské slovní spojení znamenající „duch místa"). Ani letos nechyběla ve stavení ukázka pečení chleba v pěkně uklizené selské chlebové peci. Šikovný správce statku Luboš Vokoun už má tohle umění pěkně zmáknuté.

„Zájem o pečení je tu stabilní. A peču i pro školy a školky. Občas sem přijedou i tábory. V nadcházejícím týdnu budu třeba péci chléb pro tábor ze Stradonic. Minulý týden jsem zase pekl pro tábor ředitelky křivoklátské školy Marcely Kasíkové. Pečení je tu prostě tradicí. A lidé jsou zvyklí, že se peče i během jarmarku," popsal Luboš Vokoun. Změna byla letos v tom, že už místní ženy nepředváděly pečení koláčů. „Tak trochu jsem s tím od začátku počítal, že to někdy v budoucnu musí přijít, ale stejně mě to překvapilo, že to přišlo právě toto léto. Ale chápu to. Každá z nich už má své zdravotní potíže a strávit tady u pece a válu během jarmarku pět, šest hodin je hodně náročné."

Jarmark byl letos lehce posunut o týden. „Trhovci měli trochu strach, aby přišli lidé. Ale jak vidíte, je tu plno. Jsou dokonce takoví naši věrní příznivci, kteří nám volají, kdy jarmark bude a dle toho si naplánují dovolenou. Hlídají si to už rok dopředu," upozornil Luboš Vokoun. A skutečně v sobotu dopoledne se na statek lidé jen hrnuli.