Velitel městské policie Rakovník Jaromír Nový vysvětlil: „Tento veterán bojů v Afghánistánu učí speciální složky po celém světě. Vojáky a policisty. Setkání s ním zprostředkoval můj bývalý kolega Filip Rubínek."

Čtěte také: Do Tyršova koupaliště půjdou další miliony

V roce 1991 byl Tanaka Koshiro stanoven do funkce velmistr, založil svoji školu a vylepšil styl svého rodu o zkušenosti z války. „Protože dnes samurajové již v Japonsku nejsou, mistr Tanaka Koshiro se vydal hledat samuraje do jiných zemí a prý uvažuje o možném otevření další pobočky v České republice," upozornil Jaromír Nový. Jedinečného výcviku v Rakovníku se zúčastnila zhruba dvacítka vybraných lidí.

„Byly zde předvedeny vybrané techniky například obrana proti útoku nožem, úderu tyčí. Byl to jedinečný a určitě přínosný zážitek," popsal Jaromír Nový.

Poté krom jiných aktivit měl Tanaka Koshiro možnost prohlídky rakovnického pivovaru. „Ten se mu moc líbil stejně jako naše město a prý by se sem rád vrátil," zavzpomínal Jaromír Nový a přidal zajímavost: „Velmistr chodí spát každý den okolo třiadvacáté hodiny a vstává už u půl třetí ráno s tím, že hodinu medituje, hodinu provádí protažení a rozcvičení a poté je připraven vykročit do nového dne."

Čtěte také: Bude na kašně strašidlo? Rozhodne veřejnost