Kuchyně pod širým nebem dirigovaná kuchařem a majitelem dvou restaurací Jaroslavem Sapíkem se tentokrát na pár příjemných hodinek přesunula do obce Skryje na Rakovnicku. Přivezl s sebou recept na přípravu hovězího býčího krku na morku. „Bude se zajímavou přílohou v podobě smaženého květáčku," upozornil Jaroslav Sapík s tím, že je to podobné, jako by si k tomuto pokrmu někdo poručil krokety. „Ale zeleninové, přírodně udělané," dovysvětlil mistr kuchař, který přiznal, že také velice miluje zvěřinu, kterou je Křivoklátsko proslavené. „Každý rok děláme v mé restauraci celostátní myslivecký sraz. Je vždy na podzim, letos bude zřejmě na konci září, a to se vaří jen ze zvěřiny. Málokdo si uvědomuje, že zvěřina je poklad české gastronomie. Je to jediné kvalitní maso, které není ničím zasaženo. Bojujeme o to, aby nám myslivecké spolky mohly maso přímo prodávat. Aby neabsolvovalo ta hrozná kolečka, kdy se ke spotřebiteli dostane už v horší kvalitě nežli by mělo být. A i kdyby se něco s masem stalo, tak když ho vezmu od osoby, kterou znám, tak vím kde ho reklamovat. Na trhu se objevuje občas nekvalitní maso a našim lidem nedovolujeme obchodovat s kvalitním zbožím. To samé platí třeba i o vajíčkách … Doufejme, že se tento stav brzy změní," upozornil Sapík.

Televizní „primácký" seriál Česko na talíři se těší velké oblibě diváků, a tak se i na náves u kostela ve Skryjích přišli podívat na mistrovské vaření legendy české gastronomie Jaroslava Sapíka, dospělí i děti a řada z nich donesla k posouzení i pochoutky ze své vlastní kuchyně. Desetiletý Honzík Kvítek přinesl domácí kozí sýr: „Mám ho moc rád. Je to naše vlastní výroba, máme kozí farmu a já mám také svojí vlastní kozu. Jmenuje se Plavka."

Z přinesených surovin pak šéfkuchař vybral ty nejlepší a rozdal jejich majitelkám ceny v podobě koření. Největší úspěch slavil ve Skryjích domácí pšenično-žitný chléb paní Hany Jedličkové. Ocenění získala také Eva Zímová za škvarkovou pomazánku a „ačokču", což je nakládaná papriková okurka. Pořad ve slunném dni tradičně moderovala Daniela Šinkorová. Ta se po hlavním vaření vypravila mezi diváky a popovídala si s nimi na téma oblíbených receptů.
Dle pamětnic Zdeny Šubrtové, Anny Pelesné, Vlasty Křečkové, Anny Krausové byly kdysi nejvařenějšími pokrmy ve Skryjích „uhlířina" a bramborové placky. „Ano, to byla typická skryjská jídla," shodly se ženy.

K sehrané dvojici Sapík a Šinkorová se krátce před polednem přidala jako host zpěvačka Jitka Zelenková. Nežli se pustila spolu se Sapíkem do vaření, odpověděla Deníku na několik otázek.

Jaký je váš vztah k Rakovnicku a Rakovníku?

Rakovnicko a konkrétně Rakovník – to je pro mě moje dětství, mé vzpomínky. Čím jsem starší, tím více k Rakovníku tíhnu. Vyrůstala jsem tam u babičky a dědy na Zátiší v Huřvinské ulici. Mám tam i pár výborných přátel. A tady ve Skryjích jsem zdědila malou chatičku a je mojí povinností se o ni starat.

Jak to zvládáte?


Nedostanu se sem tak často jak bych chtěla, ale měla jsem veliké štěstí. Před rokem jsem poznala bezvadného řemeslníka. Je to Milan Čonka, a ten se mi o ni dokonale stará. I když tu nejsem, jde se podívat, zda je vše v pořádku.

Máte ráda přírodu, ráda objevujete její krásy. Je tady nějaký kout, kde jste ještě nebyla a toužíte ho vidět?

Ano. Skryjská jezírka. Je to zvláštní, ale tam jsem ještě nebyla a moc bych je chtěla spatřit. Pravidelně se ale chodím dívat na splav. Mám svoji trasu. Vezmu si nordic walking hůlky a jdu. Třeba přes most na druhou stranu řeky, podél jejích břehů. Mám ráda tuhle vesničku, také si zajedu na Rozvědčík a do Roztok do hospůdky U Jezzu. Nezapomínám ani na místní. Nestraním se jich. Naopak posedím s nimi v místní hospůdce.

Pro Rakovničany chystáte milé překvapení…

Ano. 15. července budu dělat v místním kostelíčku benefiční koncert. Je mi velkým potěšením, že se při něm potkám s vynikajícím kytaristou Pavlem Steidlem. Nikdy jsme se spolu na jevišti nepotkali a já si ho nesmírně vážím. Koncert jsme domluvili s panem Jedličkou. To je bezvadný místní starosta.

Co vy a vaření? A jaký recept dnes budete vařit?

Já nejsem velký kuchař. Jsem sama a není důvod, abych si pravidelně vařila. Preferuji těstoviny na všechny způsoby. To umím dokonale. Při vaření nejedu dle receptů, ale raději zapojuji svoji fantazii a snažím se vařit zdravě.
Vepřové maso třeba nejím vůbec. Spíše kuřecí, krůtí a moc ráda vařím na parním hrnci. To pustíte, nestaráte se a je maximálně zdravě uvařeno. A co budu dnes vařit? Křivoklátsko je spojováno s rybařením, takže rybičku na grillu a salátek.

Dodejme, že pořad Česko na talíři z obce Skryje na Rakovnicku by se měl vysíllat 17. června.

Benefiční koncert se uskuteční v kostele ve Skryjích.