V šatnách najdou zázemí nejen hráči, ale také rozhodčí. Je zde i společenská místnost, kuchyňka či sociální zařízení. Budova je navíc zateplena oproti té původní. Náklady na šatnové buňky byly nakonec menší, než se plánovalo a to o 700 tisíc korun, a to díky započtení víceprací a méně prací. Celkově tedy město zaplatilo 21,4 milionu korun. Ušetřené finance se použijí na skladovací kontejnery, které budou umístěny na plochu po bývalé tribuně. „Ještě se v těchto dnech dodělávaly přístupové chodníky a zkrášlovací práce. Díky vyúčtování méněprací se ušetřilo tři čtvrtě milionu korun, což se krásně hodilo, protože za tuto cenu budeme pořizovat skladové kontejnery k tribuně na sportovní náčiní pro kluby. Zde to bude zamčené a nemusí se to brát do šaten. Do červencového termínu mistrovství v pozemním hokeji se sice nestihnou naistalovat, ale nejsou zase až tak potřebné. Budou dodány v září, ale hlavní je, že stojí tribuna i šatny,“ poznamenal starosta města Luděk Štíbr.

Tribuna i šatny v areálu SK Rakovník září novotou. | Video: Josef Rod

Na tribunu pro pozemní hokejisty se vejde 250 sedících diváků. „Budeme třetí stadion pro pozemní hokej v republice, který bude mít zázemí pro diváky. Je to Slavia Praha, Plzeň a nyní i Rakovník. Dostali jsme tedy příslib od svazu, že tím pádem zde vznikne prostor pro pořádání mezinárodních utkáních, a to díky důstojnému zázemí pro veřejnost,“ pronesl starosta.

Nová montovaná tribuna nahradila starou spartakiádní, která byla před několika měsíci zbourána. V budoucnu vznikne montovaná tribuna i směrem k fotbalovému hřišti, a to až město vyčlení na tribunu finance. Zatím mohou fotbaloví diváci používat zastřešenou tribunu naproti.

„Některé občany trápilo, že stará tribuna zmizela, ale už si zvykli. Nyní je tam krásný průhled na celý sportovní areál. Samozřejmě s novou tribunou směrem k fotbalovému trávníků počítáme. V rozpočtu bychom to chtěli zařadit už v příštím roce, ale zatím ještě předbíhám. Každopádně vše je pro tribunu připraveno, mezi nimi bude po celé délce chodník, který už je nyní hotový,“ řekl Štíbr.

Současná tribuna vyšla na více než milion korun a obdobnou částku by měla stát druhá tribuna. Přístupový chodník včetně patek pro kontejnery vyšel na 1,3 milionu.

Co se týče sportovišť, město také plánuje rekonstrukci stávající sportovní haly a přístavbu nové. Zastupitelé na posledním zasedání schválili změnu územního plánu, aby mohla být dokončena projektová dokumentace. „Trošku se vypracování projektu opozdilo, neboť se zjistilo, že určitá část pozemku je v rozporu. Původně se zamýšlelo, že by se hala rozšířila k autobusovému nádraží v celé délce, ale ve studii se na to zapomnělo. Na konci července nabyde platnost změna územního plánu a nyní projednáváme s projektantkou, že by nám v průběhu podzimu měla předat kompletní projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení, což je samozřejmě důležité pro to, abychom mohli případně dosáhnout dotaci, neboť předpokládaná finanční náročnost se pohybuje mezi sto padesáti až dvě stě dvaceti miliony. To je částka, na kterou asi město nebude mít v rozpočtu dostatečný počet financí,“ konstatoval rakovnický starosta.