Ivo Mička nebyl jen novinář, ale také pedagog, zastupitel či galerista.

„Po svém otci zdělil Ivo úžasnou vlastnost. Byl milovníkem výtvarného umění. Všude, kde se Ivo objevil, začal kolem sebe výtvarná díla shromažďovat,“ řekl ve své smuteční poslední řeči ředitel Rabasovy galerie a blízký přítel Ivo Mičky Václav Zoubek. Ten také nezapomněl zmínit, že Ivo Mička byl osobností, která je nenahraditelná. Ivo Mička byl také muzikant, vynikající trumpetista. Na poslední cestě ho tak doprovodila jeho oblíbená píseň Glenna Millera In the Mood.

SLOUPEK MIROSLAVA ELSNICE:

Těžko se loučí …

s člověkem, který toho udělal pro Rakovník a rakovnický region více než dost.

S člověkem, který naslouchal lidem a jejich myšlenky, jak řekl Václav Zoubek, ředitel Rabasovy galerie, se snažil tlumočit dále.

S člověkem, který uměl naslouchat, poradit, pomoci.

S člověkem, ze kterého jásal životní optimismus.

Žijeme až v příliš uspěchané době a nevíme, jak z tohoto kolotoče neustálých starostí a povinností vystoupit. Žijeme v době, kdy si ani neuvědomujeme, že náš život je příliš krátký na to, abychom ho podřídili spěchu, starostem. A až teprve po přečtení parte či v obřadní síni při posledním rozloučení si uvědomíme, jak rychle a snadno stárneme, stejně jako naši přátelé, známí, rodiče či sourozenci. Zkusme se i jim chvilku věnovat, nebo toho budeme jednou, kdy už bude pozdě, litovat.