Stejně jako v předchozích měsících vylezl na stožár a hrozil, že skočí dolů. I tentokrát mu jeho úmysl rozmlouvali profesionálové. V pohotovosti byli v neděli kladenští hasiči, lezecká skupina, zdravotníci i policie. Úsek silnice mezi Slovankou a odbočky na Vašírov byl po celou dobu zásahu uzavřen.

Nahoru tentokrát ale hasiči nemuseli. Dotyčný nešťastník totiž dostal žízeň a nechal se přesvědčit, že bude bezpečnější se napít až na zemi. Tam si ho převzali odborníci. Záchranářský vrtulník byl proto z akce odvolán.

Mluvčí hasičů k záchranné akci řekla: „Při zásahu jsme spolupracovali s energetiky. Akce trvala přes hodinu, než se s dotyčným podařilo navázat kontakt a přimět ho, aby sám sestoupil. Vše skočilo v 18 hodin," řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

„V tomto roce se jednalo o třetí obdobnou akci, kdy jsme pomáhali při záchraně téhož člověka," doplnil vyšetřovatel HZS Jiří Pospíšil, jenž byl o víkendu na místě události.

Jak Rakovnický deník zjistil, sebevrah se na sloup vysokého napětí vydrápal od počátku roku už potřetí. Naposledy to bylo před měsícem, kdy Kladensko zasáhly bleskové povodně. Hasiči kromě čerpání vody ze sklepů museli tehdy narychlo vyjíždět k mužově záchraně.

Kromě těchto pokusů, odejít dobrovolně ze světa, se muž v minulosti už i podřezal. Nyní si pobude nějaký čas v péči psychiatrů.