V malé kopané nastoupily proti osobnostem, jako jsou Martin Maxa, Jarek Šimek, Michal Gulyáš, Šárka Ulrichová, Jaroslav Sypal a František Nedvěd mladší. Děvčata vystřídalo ještě šest pánů, kteří se přihlásili v den zápasu, protože konečné slovo padlo narychlo večer v hospodě. Dívky se vlastně k fotbalu dostaly náhodou. Nejprve se přihlásily jako pomocnice při soutěžích na stanovišti.

Pak jim z obecního úřadu navrhli, aby si zahrály fotbal, tak souhlasily. „Občas si fotbal zahrajeme, ale teď kvůli tomuhle zápasu jsme trénovaly každý čtvrtek, někdy i v úterý," vysvětlovala děvčata. Fotbal je vůbec zajímá. 
V těchto dnech sledují mistrovství Evropy. „Zatím nic moc. Ale v pátek, když naše mužstvo hrálo, tak první minuty byly hrozné, ale nakonec to šlo," zhodnotily Tereza 
s Luckou. Do zápasu s osobnostmi nastupovala děvčata s jasnou taktikou: Vyhrát! Zápas ale skončil nerozhodně pět ku pěti.

Fotbalový mač byl ale jen jedním bodem z bohatého programu oslav.
Jeho první část patřila těm nejmenším. Na dětském dnu se ocitli mezi středověkými rytíři a zahráli si jejich hry, například střelbu z kuše nebo hod podkovou na cíl. O středověkou zábavu se postarali členové divadelního ansáblu Bezevšeho z Postoloprt. Velký úspěch sklidil zpěvák Martin Maxa. Přidal i několik písniček. V devatenáct hodin začala na hřišti taneční zábava. Vyvrcholením oslav byl po setmění ohňostroj a ohňová show.

Hořesedelští tedy oslavili kulatiny své obce jak se patří. Potvrdila to i starostka obce Jiřina Milerová: „Lidé postupně přicházeli během celého odpoledne. Nakonec jich tu bylo asi dvě stě padesát. Myslím, že se oslavy povedly. Počasí nám přálo a lidé byli spokojení."

K oslavám kulatin obce patří i zapátrat v její historii. Nedávnou historii obce připomínala výstavka starých fotografií, pocházejících většinou z archivu obyvatel obce. Lidé si ji prohlíželi s velkým zájmem. Zjistili z nich řadu překvapivých informací.


Nacházeli tam části obce, které často hlavně ti mladší poznávali jen s patřičným komentářem pamětníků.
Největší část výstavky ale tvořili lidé, děti na podezdívce pískoviště v bývalé školce v sedmdesátých letech, parta hasičů při soustředění a různých soutěžích, fotbalisté, chlapi u kombajnu, pánská módní přehlídka.
Novější fotografie ukazovaly zase současný společenský a kulturní život v obci, například pálení čarodějnic, maškarní bál, nebo činnost klubu seniorů.

Sáhnout do ještě vzdálenější historie se bohužel nepodařilo. Obec leží v bývalých Sudetech a tato část historie jako by zmizela i s odsunutými Němci.

„I když jsme pátrali a snažili jsme se něco najít, bohužel jsme nic neobjevili. Byla jsem ve Státním okresním archivu v Rakovníku i v Lounech, nikde nic není. Což je škoda. Oslovili jsme občany s žádostí o zapůjčení starých fotografií a udělali jsme výstavku," vysvětlovala Jiřina Milerová. Nepodařilo se dát dohromady ani sjezd rodáků.