Sbírá nejen spodní prádlo ale i ostatní oblečení. Exponáty získala různě. Od známých, nebo při vyklízení pozůstalostí. A jak už to bývá, některé nosili i členové její rodiny. Na výstavě v rakovnickém muzeu můžete vidět plavky po její babičce.

Nejvíce jí učarovala šedesátá a ještě více sedmdesátá léta. Ta šedesátá jsou velmi ženská a elegantní. Sedmdesátá jsou veselá až bláznivá. To přinesla řada nových umělých materiálů.

„Většinou různé silony a krepsilony byly tak nepříjemné, že se nedaly nosit, ale jejich struktura a barevnost dávaly nové možnosti a vzhled tohoto oblečení byl velmi originální a hravý,“ vysvětlila svou lásku pro módu sedmdesátých let Andrea Králová.

Ve své sbírce si nejvíce cení například košil s velkými špičatými límci, nebo vyšívaných džínů a bund. Z vlastní zkušenosti potvrdila, že se tyhle kousky oblečení špatně shánějí. Lidé je berou jako věci z doby nedávno minulé a vyhazují je. I když nyní se zájem o tuto dobu zvýšil díky různým odvysílaným retroseriálům.

A co obdivuje nejvíce z výstavy?
„Obdivuji doma šité plavky a k nim dodělané doplňky. Například zástěra či košile ve stejné barvě plavek. Tak vznikaly celé plážové komplety. Je na nich vidět ta propracovanost i vlastní nápady,“ vysvětlila Králová.

Výtvarnice mimo jiné pořádá se svými spolupracovníky módní přehlídky, kde modely předvádějí například herečky nebo další známé osobnosti. Zkrátka úplně normální ženské. Přehlídky získávají úplně jinou atmosféru. Její kostýmy můžete vidět při divadelních představeních i ve filmech. Vzpomeňte si na ni, až uvidíte český film Protektor nebo Pouta.