PONDĚLÍ 5. listopadu

„Celková škoda všech třech dopravních nehod byla vyčíslena na deset tisíc korun,“ konstatoval vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác.

Klasický hazard
Hazardujícím způsobem chtěl přeběhnout silnici v Jesenici sedmiletý chlapec. Lehkomyslné chování ho stálo lehké zranění. „ K nehodě došlo v půl osmé ráno přímo v Jesenici. Sedmapadesátiletý řidič ve voze BMW 730 jel ve směru od Mostu na Plzeň. V obci jel pomalu v koloně vozidel, když mu v tom zpoza návěsu nákladního automobilu, který jel v protisměru, vběhl do cesty sedmiletý chlapec. Ten naběhl do levého boku vozidla,“ popisoval událost Rác. Chlapec měl velké štěstí, že vozidlo nejelo rychleji a nedostal se před něj. Proto vyvázl jen s lehkým zraněním.

Trefila autobus
Další nehoda se stala v Rakovníku v 10.55 hodin. „Třicetiletá Jihočeška ve voze Škoda Favorit jela Luženskou ulicí a na křižovatce nedala přednost autobusu značky Karosa, který jel po hlavní silnici, a lehce narazila do jeho předního kola,“ sdělil Rác. U obou účastníků nehody bylo požití alkoholu před jízdou dechovou zkouškou vyloučeno. Na favoritu vznikla škoda tisíc korun a na karose dva tisíce korun.