Už na jaře příštího roku by se mělo začít s budováním sítí na městském pozemku nad nemocnicí, radnice pak chce parcely prodat stavitelům.

Proto hledala ve výběrovém řízení firmu, která by ji pozemek pro zasíťování, získání územního rozhodnutí a stavební povolení, projektově připravila. Vítězem tendru se stala firma Stopro Praha s cenou 698 tisíc korun, tatáž firma pro město zpracovala i urbanistickou studii. Podle plánů by územní rozhodnutí mohlo město získat koncem listopadu, stavební povolení pak v březnu příštího roku. Až poté by město začalo pozemky infrastrukturně připravovat. Náklady na sítě se odhadují kolem osmi milionů korun.

„Už v té době bychom ale chtěli mít pozemky prodané,“ řekl k tomu místostarosta Luděk Štíbr. Do minimální ceny za metr čtvereční pozemku by už radnice zakalkulovala i náklady na sítě, které již po výběrovém řízení na jejich zhotovitele budou známy. Minimální cena za metr se dnes odhaduje na jeden tisíc korun a výše. V době budování sítí by se noví majitelé mohli připravit na svojí výstavbu. Ta by mohla začít na podzim 2008.