Scházejí se pokaždé v hospůdce U Kutílků. Slavit svůj svátek napadlo místní ženy na „babinci," na kterém se scházejí každý poslední pátek v měsíci.

„Pokaždé se sejdeme a popovídáme si. Bývá nás tu i sedmnáct, to podle situace, jak nám to vyjde. Někdy některá z nás hlídá vnoučata a podobně," vysvětlovala Eva Kutílková. A zavzpomínala: „My jsme mívaly velké oslavy MDŽ od Jednoty v Dělnickém domě nebo také v Chrášťanech. Bylo to i s muzikou. Jako dárek jsme tehdy většinou dostávaly froté ručníky, tenkrát nedostatkové zboží a pokaždé kytičku." Na MDŽ od Jednoty ženy pokaždé obsluhovali muži. Roznášeli jim kávu, zákusky a chlebíčky.

Květa Staňková se Zdeňkou Kindlovou zase vzpomínaly na MDŽ v JZD Kněževes. „Pokaždé se to spojilo s výroční schůzí. Scházeli jsme se od rána v kněževeské sokolovně. Po schůzi a po obědě začala oslava MDŽ. Dostaly jsme také pohoštění a květinu v květináči. Ručníky, ubrusy nebo podobné dárky jsme dostaly už před tím. Roznášely se po vsi všem členkám," vybavovala si Květa Staňková.

Oslava se protáhla do večera. Hrála muzika a tancovalo se. Obsluhovali muži. „Bylo to hezké. Těšili jsme se na to a alespoň jsme se sešly," řekla Květa Staňková. Obě ženy pracovaly téměř celý život v družstvu na poli a ve chmelu. Práce to byla těžká a vzpomínají rády.