Chvíle naprosté hrůzy si musela prožít dvaatřicetiletá žena z Rakovnicka, kterou začal náhle slovně i fyzicky napadat její o deset let starší druh. „Kromě dosti nevybíravých a hrubých nadávek tam došlo i na výhrůžky typu: Zabiju tě!,“ upřesnil náměstek ředitele rakovnické policie Ladislav Renza.
Poté, co se vystrašená žena před útočníkem uzamkla v domě i s dvouletým synkem v náruči, čekaly ji další krušné chvíle. Rozzuřený muž popadl sekeru a ve snaze se dostat za svojí rodinou rozbil dvojitou výplň okna verandy. „Bála jsem se o svůj život,“ měla uvést vyděšená oběť útoku do policejního protokolu.
Ve chvíli, kdy se začalo tříštit sklo, už na nic nečekala a vytočila linku 158. Na místo okamžitě dorazili policisté, kteří zuřivce zadrželi a umístili do policejní cely. „Se souhlasem státního zástupce s ním bylo v pondělí zahájeno zkrácené přípravné řízení pro trestný čin násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci,“ konstatoval Ladislav Renza.

Zvrat
Případ se ale vzápětí zvrátil a začal se odehrávat dle klasického scénáře chodu italských domácností. „Napadená žena stáhla obvinění a její přítel byl propuštěn na svobodu,“ uzavřel Ladislav Renza.