Trestného činu se údajně dopustil v roce 2004, když potvrdil faktury pro firmu de Wolf v hodnotě téměř 200 tisíc korun za práce spojené s deratizací. Ty podle obžaloby nebyly provedeny. V případě prokázání viny mu hrozí peněžitý trest nebo až jeden rok vězení. Při úterním slyšení Semerádt poukázal na špatné hospodaření s odpadky před příchodem nového vedení v roce 2003.

Podle Semerádta byly finance použity ve dvou etapách na vytipování míst výskytu brouků a hlodavců a na monitorování položené návnady. Nedokázal však vysvětlit, proč na druhou etapu práce firmy de Wolf chybí smlouva a proč bývalý šéf provozního odboru nemocnice odmítl podepsat faktury na práce, které jsou předmětem obvinění. Ty nakonec podepsal Semerádt.

Bývalý ředitel nemocnice Stehlík jako svědek uvedl, že podepsání faktur bylo v kompetenci obžalovaného. Další svědek, bývalý jednatel společnosti de Wolf, která s rakovnickou nemocnicí spolupracovala již před zakázkou na deratizaci, nedokázal přesně vysvětlit, jak došli k ceně za provedené práce a jakým způsobem bylo kontrolováno jejich provedení. Soudce Marcel Lehečka jednání odročil na 25. září.