Marcel Chládek Rakovnickému deníku sdělil, že na tyto věci má jednoznačný názor. Podle něj by se na pochybení politika mělo hledět mnohem přísněji než na pochybení běžného občana.

„Pokud pochybí někdo z nás, kandidátů ČSSD, měl by z toho poté také vyvodit osobní a politickou zodpovědnost,“ řekl Chládek.

Zda se jedná o účelově podané trestní oznámení či nikoliv, zatím senátor spekulovat nechce. Vše se musí nejprve vyšetřit.

„Nevím, na čí straně je pravda. Proto si počkám na výsledek šetření,“ nechal se slyšet senátor a dodal: „Pokud se prokáže, že pan poslanec Sunkovský pochybil, měl by z toho sám vyvodit politickou zodpovědnost.“

Pokud by se však jednalo o záměrné trestní oznámení s cílem poškodit jméno kandidáta či politické strany, doporučil Marcel Chládek bývalému starostovi města Jesenice a nyní muži na sedmém místě kandidátky ČSSD do parlamentních voleb Petru Sunkovskému, aby podal trestní oznámení. „Jestliže se ukáže, že se trestní oznámení nezakládá na pravdě, jednoznačně doporučuji, aby podal pan poslanec trestní oznámení pro pomluvu,“ řekl závěrem senátor Chládek.

Petr Sunkovský čelí trestnímu oznámení

Údajně měl prý bývalý starosta Jesenice Sunkovský odprodat obecní pozemky bez řádného zveřejnění záměru a bez souhlasu zastupitelstva za velmi nevýhodnou cenu a poškodit tak finančně město Jesenice.

Sunkovský však jakoukoliv vinu odmítá a má pro celou věc vysvětlení. Odprodej pozemků podle něj zastupitelstvo schválilo pod původní číselnou řadou pozemků, avšak z technických důvodů, kvůli pokládání inženýrských sítí, se prý tyto pozemky zmenšily o přibližně dvacet metrů, aby vedení Jesenice nemuselo později pozemky vykupovat od vlastníků zpět.