Na internetových stránkách o tom informoval zpravodajský server aktuálně.cz. Podle něj senátor zneužíval náhrady rok. Server vycházel z informací z majetkového přiznání.

Marcel Chládek však jakékoliv zneužití náhrad razantně odmítá. Rakovnickému deníku řekl, že je pravda, že si koupil dům v Hostivici u Prahy.

„Ihned jsem se však do domu nemohl nastěhovat. Po koupi zde žila ještě zhruba dva až tři měsíce matka s dítětem. Dům jsem poté nechal opravit a zrekonstruovat,“ vyvracel Chládek tvrzení, že by rok zneužíval náhrady pro mimopražské zákonodárce. Chládek také prozradil, že se rozhodl zakoupit dům u Prahy především z pracovních důvodů a také kvůli klidu pro svoji rodinu.

„Chci být více s rodinou, proto jsem dům koupil. Prostory služebního bytu byly pro rodinu malé. Rozhodl jsem se, že si vezmu hypotéku a koupím si dům,“ upřesnil informace Chládek a dodal: „Náhrady na služební byt jsem čerpal v souladu se zákonem, a v žádném případě nedošlo byť k náznaku jejich zneužití. Na tyto náhrady mám nárok ze zákona i v současné době, přesto je již téměř půl roku nečerpám a daňovým poplatníkům tak ušetřím do konce volebního období osm set tisíc korun.“

Navíc se podle senátora nedají přidělené náhrady zneužít, tedy použít pro své účely. Peníze jsou na základě podepsané smlouvy posílány na účet pronajímatele bytu a takzvaně na ruku je nikdy nedostanete.

Proč kauza vznikla?

Chládek Rakovnickému deníku řekl, že kauza byla s největší pravděpodobností uměle vyvolána, a to dost možná z vyšších politických okruhů. Chládek také nevylučuje možnost, že se o něj „zajímají“ středočeští političtí oponenti.

„Několika lidem jsem v poslední době šlápl na kuří oko,“ řekl Chládek.