Obyvatelé domova i hosté seděli pěkně venku a užívali si posledního sluníčka, které jako vždy na Pěknou „objednala" ředitelka domova Miluše Jůnová, jak řekla s úsměvem, když přivítala všechny přítomné. K dobré náladě i k tanci celý den až do večera vyhrávala známá a osvědčená kapela ve složení: Petr Štáfek, Jiří Wachtl a Hanka Brožová.

Program Pěkné hodinky začal už v deset dopoledne a byl pěkně nabitý. Kromě dobrého jídla a pití, podávala se gulášová polévka, grilovaná kuřata a domácí posvícenské koláče, došlo i na kulturu.

Po pozdravu starosty města Karla Filipa a několika úvodních písní domácí kapely přijela na improvizovaný taneční parket velká postel na kolečkách, do ní hbitě ulehla hoštická babička, aby paní Škopkové, alias Hance Brožové, pěkně vycinkala, že se o ní málo starají. Tomu s chápajícím pohledem naslouchal doktor v podání Bohumila Knoblocha. Scénka z Hoštic způsobila bouřlivé ovace, a co teprve když se objevily dámy v šatovkách a ladným krokem s knihou na hlavě obcházely několikrát prostranství. Ukázky z trilogie Slunce, seno… nacvičili zaměstnanci domova a v Hošticích je dokonce zahráli i režiséru Zdeňku Troškovi.

Tím ale program Pěkné ještě neskončil. Zhruba v jednu hodinu odpoledne přítomné potěšilo pásmo lidových písní a tanců v krojích. Předvedl ho domácí soubor Meluzína složený z klientů a zaměstnanců domova. Dál následovala volná zábava. Letos se Pěkná protáhla až do večerních hodin, kdy ještě společně poseděli s ředitelkou Miluší Jůnovou zaměstnanci domova.

Pěkná je rovněž milým setkáním přátel. Tentokrát do Nového Strašecí přijeli i zástupci Domova seniorů ve Slaném, se kterými Novostrašečtí navázali spolupráci. Prožívali s nimi například letní pobyt u řeky Berounky nebo na plese. „Domov seniorů ve Slaném zřejmě připadne jinému řediteli, ale přesto jsme si slíbili, že budeme stále parta a na velkých akcích se budeme setkávat," uvedla Miluše Jůnová. Slánští přivezli novostrašeckým přátelům dárek, vaječný koňak.

Pěknou hodinku v domově seniorů podpořili už tradiční sponzoři, například pivo dodal Královský pivovar Krušovice, chmel chmelaři z Pochvalova.