S příchodem jara navštívily obchodní akademii pracovnice Domova seniorů s milými dárky pro maturanty, které jim mají přinést štěstí u závěrečných zkoušek. Kominíčky, čtyřlístky a podkovy pro radost vyrobili senioři s velikou trpělivostí a nápaditostí.

"Bylo to překvapení a máme z maskotů pro štěstí radost. Snažíme se z našich studentů vychovávat nejen odborníky, ale i empatické lidi, a tak pravidelně přicházejí ke klientům Domova seniorů i stacionáře Ráček s popovídáním, rozptýlením, úsměvem i pomocí. Vážím si každého, kdo umí, vidí a vnímá," poděkoval za milé dárky ředitel MOA Emanuel Vambera a zároveň připomněl, že ze vzájemných kontaktů vznikl i velmi pěkný mezigenerační kalendář a z minulých let nastartovaná spolupráce v podobě návštěv studentů u seniorů, mikulášské nadílky i dalších aktivit je určitě společným přáním i v nadcházejícím školním roce.

I mladí ekonomové připravili překvapení. Od dubna do poloviny května dělá radost klientům a pracovníkům Domova seniorů výstava rozmanitých a originálních fotografií maturantky ekonomického lycea Veroniky Horské.

"Ke zpříjemnění odpočinkové zóny připravujeme pro naše seniory oživení přírodním prvkem a do té doby jsme rádi, že jsme se s MOA domluvili na této výstavě. Spolupráci se školami vítáme, studenti tak vidí, co senioři potřebují a z čeho mají radost, a naopak zase na oplátku neztrácejí úplně kontakt se světem mladých," uvedl pro Rakovnický deník ředitel Domova seniorů Rakovník Pavel Jenšovský.