A to vítají i starší Rakovničané a nejen oni.

Například šedesátiletá paní Pavla ze ulice Československých legií v Rakovníku se nám svěřila, že do bazénu nechodila právě kvůli tomu, že do něj sotva vlezla a také vylezla. „Raději jsem využívala v létě přírodní koupaliště, hlavně Tyršák, kde je vstup do vody pomalý a i docela rovný. Samozřejmě takovéto vybavení vítám a jsem za něj ráda,“ svěřila se.

S ní souhlasí i její o tři roky mladší kamarádka Martina. Ta by však uvítala v bazénu daleko více atrakcí pro děti. „Toto je dobré, ale určitě to nezvedne prestiž. Chybí mi tu tobogány a další „vymoženosti“ jako mají ostatní aquaparky v republice. Myslím, že tím by se zvětšil i zájem o Rakovník jako takový.“

Nové křeslo, nebo chcete–li výtah v podobě křesla, umožní právě starším lidem komfortnější vstup a výstup z plaveckého bazénu.

Tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák řekl, že městu Rakovník bylo předložena zvýhodněná nabídka. Cena tohoto zboží převyšuje částku 350 tisíc korun. Město Rakovník však pomůcku pro různě handicapované lidi zakoupí ve slevě. „Po slevě zakoupí město Rakovník výtah za cenu 156 tisíc korun. Zlevněné zboží bylo součástí expozic firmy Sportakcent na výstavách,“ upřesnil informace Jan Polák.

Přibyl už tobogán a i vířivka

V posledních letech se rakovnická radnice snaží zvelebit prostředí městského bazénu. Například v průběhu loňského roku přibyl u bazénu dětský tobogán v podobě barevného hada a pro dospělé návštěvníky vířivá vana. Využít můžete také bezdrátové připojení k internetu zdarma pomocí sítě wi–fi.