Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Senioři začali studovat

Rakovník -Třicítka zvídavých studentů včera dopoledne zcela zaplnila Sál Dr. Spalové rakovnického Muzea T. G. Masaryka. Jenže on je student a student… Tihle studenti se na nové vědomosti viditelně těšili a vesměs jim bylo více než …sát let. To proto, že v Rakovníku bylo právě slavnostně zahájeno studium na Akademii třetího věku.

22.2.2012
SDÍLEJ:

První přednáška Akademie třetího věku v RakovníkuFoto: Jana Elznicová

Třicítka zvídavých studentů včera dopoledne zcela zaplnila Sál Dr. Spalové rakovnického Muzea T. G. Masaryka. Jenže on je student a student… Tihle studenti se na nové vědomosti viditelně těšili a vesměs jim bylo více než …sát let. To proto, že v Rakovníku bylo právě slavnostně zahájeno studium na Akademii třetího věku.

A zájem o tento typ studia byl ze strany Rakovničanů obrovský! To ostatně potvrdila za pořádající Vzdělávací institut Středočeského kraje Petra Prošková: „Třicet studentů byl největší počet lidí, jaký jsme mohli vzít. Ale k tomu máme ještě šestatřicet náhradníků. Bohužel jsme ostatní museli odmítnout, ale evidujeme je v pořadí, jak se přihlašovali, kdyby se otevřelo další kolo.“

Posluchači prvního semestru oboru Historie a kultura byli seznámeni se studijním plánem, dostali studijní a organizační informace včetně harmonogramu a z rukou hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha studijní průkazy. Garant studijního programu Akademie třetího věku v Rakovníku Jaroslav Borský upozornil: „Cílem Akademie třetího věku je poskytnout seniorům v důchodovém věku možnost seznamovat se systematicky a na akademické úrovni s nejnovějšími poznatky v oblasti vědy, historie, politiky a kultury.“

Poté stejně jako hejtman Rath popřál všem přítomným hodně úspěchů při studiu a ředitel muzea František Povolný nakonec odlehčil trefnou poznámkou: „Sedíte tady v přízemí, takže nemusíte mít obavy z toho, že propadnete…“

Před studenty nakonec předstoupil i první přednášející, profesor mladoboleslavského gymnázia Radek Kotlaba. Na otázku, jací vlastně jsou z jeho pohledu studenti – senioři, odpověděl: „Jsou lepší nežli studenti mládežníci. Jsou klidnější a vděční za vše nové, co se dozví. Nestává se, že by někdo z nich usnul, což by se vzhledem k jejich věku dalo pochopit. Zvládají ten pětihodinový maraton přednášek bez problémů.“ První přednášku vedl na téma: Dějiny nejstaršího období pravěku. „Chtěl bych tak trochu rehabilitovat pravěk, který stále zůstává ve stínu velmi populárního starověku,“ vysvětlil Radek Kotlaba.

Autor: Jana Elznicová

22.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Texty bývají nudné. Známý karikaturista z Rakovníka Milan Kounovský ty svoje volební lístky vylepšil svými kresbami. "V televizi ráno říkali,  že se může nejen kroužkovat, ale i malovat. Tak jsem si pro lepší rozhodování nejdříve maloval ...," napsal na s
AKTUALIZUJEME
85

OBRAZEM: Parlamentní volby v Rakovníku

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

AKTUALIZOVÁNO

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek.

I. B třída: Dočká se Lužná prvních bodů

Rakovnicko - Fotbalisty Sparty Lužná čeká v dalším kole I. B třídy Braškov, dočká se nováček prvních bodů v soutěži?  

V sobotu si pochutnáte na grilovaných rybách

Lišany /FOTOGALERIE/ - Rybáři z místní rybářské organizace v Rakovníku vylovily z rybníka v Lišanech zhruba dvanáct metráků ryb. Největší výlov pořádají ale až tuto sobotu, a to na Žákovském rybníku u Šamotky. Těšit se můžete nejen na zajímavou podívanou, ale chybět nebude ani grilování a ochutnávka ryb.

Volby na Rakovnicku: i cestou do hospody

Rakovnicko /INFOGRAFIKA/ - Už jen několik málo hodin dělí občany naší země od začátku letošních parlamentních voleb. Jen na Rakovnicku zamíří do volebních místností desítky tisíc voličů. Vše vypukne úderem dnešní čtrnácté hodiny, což je i čas, kdy se volební místnosti v sobotu uzavřou a začne netrpělivě očekávané sčítání hlasů. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení