Nová karta, která nese označení I. C. E. (In Case of Emergency), bude obsahovat řadu užitečných informací pro záchranáře. V době zásahu, kdy jde mnohdy o lidský život a je rozhodující každá minuta, tak pomůže záchranářům zjistit nemoci pacienta. „Karta obsahuje datum narození, upozornění na alergie, základní nemoci seniora, ale také například užívané léky a kontakty na praktického lékaře a osoby blízké. Především u osamoceně žijících seniorů, kteří se dostanou do mimořádné nouze, bude takováto rychlá informace pro záchranáře užitečnou informací,” sdělil Karel Filip.

Senioři ke kartě rovněž obdrží plastovou obálku s magnetem. Vyplněnou kartu je poté potřeba umístit na viditelné místo při vstupu do bytu, domu - například na lednici, poblíž vchodových dveří a podobně.

Účast v projektu nezatíží městskou kasu. Náklady na realizaci projektu nese ministerstvo, Středočeský kraj by se na něm měl podílet částkou zhruba 150 tisíc korun. Kartičky mohou senioři získat prostřednictvím obcí, kde žijí, ale také u svých praktických lékařů nebo u záchranné služby. V Novém Strašecí pak přímo v domově seniorů, kde se nachází kontaktní místo projektu POSEZ (Pomoc seniorům zdravotně a tělesně postiženým).