„Na průvod jsme se připravovaly se vším všudy. Vyráběly jsme mávátka a procvičovaly si hesla, například: Kdo stojí na chodníku, nemiluje republiku!," svěřovaly se svazačka Alena a pionýrka Petra, které zatím stály pod deštníkem, ale pak s ostatními vesele zdravily první máj v odkrytém voze.

Oslavy prvního máje na Rakovnicku přijeli pozdravit i soudruzi z Itálie s kolekcí vozů značky Fiat.
Do trabantu naložila celou svoji rodinu doktorka Božena Dlouhá z Kladna. Dětem nechyběla pestrobarevná mávátka. „Vytáhli jsme nejstarší auto v rodině a přijeli jsme. Trabant bylo mé první auto. Jezdila jsem v něm dvacet let, vzpomínám na něj v dobrém a jsem ráda, že s ním mohu jet v dnešním průvodu," řekla Božena Dlouhá.

O kus dál se do průvodu zařadil Josef Müller z Libušína ve Škodě 1203. Reprezentoval Národní podnik Sběrné suroviny. Z amplionu na střeše se zatím linula rázná a chytlavá píseň Moskau, Moskau.
Úderem půl druhé předjela před kolonu alegorických vozů modrá volha Veřejné bezpečnosti a za řízení jednoho z „příslušníků"Jaroslava Hurta se vozidla za radostného troubení a mávání osádek rozjela směrem na Krupou. Nad bezchybným průběhem prvomájových oslav bdělo několik dalších osádek vozů Veřejné bezpečnosti.

Jako by i počasí chtělo pozdravit rozjásanou oslavu svátku práce, déšť ustal a do Mutějovic účastníci vjížděli se sluníčkem. Tam je přivítali místní. Na vyzdobené tribuně kolonu zdravili čelní představitelé obcí Krupá a Mutějovice, starostové Pavel Klátil a Martin Pinka. Oba starostové se na průvod připravovali už den před tím o čarodějnicích, aby vše zvládli.

„Je to příjemná akce na prvního máje. Lidé se sešli. Je milé, že se do toho přidaly i okolní obce, Hředle, Krupá a Nesuchyně," hodnotil mutějovický Martin Pinka.

Cíl oslav byl v Nesuchyni před hospodou. Tady sličné pionýrky i urostlí svazáci podávali účastníkům výběrové párky jen pro tento den, limonádu a koláče. Není proto divu, že stánek v jednom kuse obléhal dav.

Pak se májová veselice přesunula do sálu. Tady účastníky přivítal na zdi portrét Gustava Husáka a srp a kladivo.

První Retro 1. máj uspořádal Trabant klub Nesuchyně ve spolupráci s Fan klubem Rakovník. Přidali se dobrovolní hasiči ze zúčastněných obcí a z Kounova. Nápad připravit Retro 1. máj se zrodil v Trabant klubu Nesuchyně. „Jezdili jsme léta do Kryr, kde má 1. máj už patnáctiletou tradici. Tady se nic nedělo, tak jsme si řekli, že bychom mohli udělat něco podobného pro místní," vysvětloval předseda Trabant klubu Nesuchyně Oldřich Krejčí. Pořadatele potěšila hojná účast zhruba padesáti veteránů. Pobavit se přijeli i pěší. „Pokud se bude májová veselice líbit, připravíme ji i příští rok, ale třeba v opačném pořadí," plánoval Krejčí.

Prvomájová veselice pokračovala dále v sále, kde se tancovalo a zpívaly se budovatelské písně. Ty si pořadatelé nacvičili už před tím při CD, které se jim podařilo sehnat za deset korun.
Ani na svátek lásky se v Nesuchyni nezapomnělo. V pět hodin přítomné dámy líbali pánové pod rozkvetlým stromem.