„Dnes již mohu říci, že se jednalo po všech stránkách o úspěšné setkání,“ konstatovala prozatímní ředitelka školy Alena Radvanová.

Spolupráce

Jedná se o zcela novou formu spolupráce jež je změřena nejen na studenty, ale také na pedagogy. Vzájemné propojení tří škol bylo započato na jaře loňského roku. Všechny školy mají možnost po dobu tří let pracovat na projektech v oborech biologie, ekologie, zeměpis a výtvarná výchova.

Dojmy

„Toto vzájemné setkávání člověka s člověkem na mezinárodní úrovni, je myslím na celém projektu to nejdůležitější. Nepřínosnější byla pro nás asi možnost prezentace naší práce tady v Čechách rakovnickým studentům. Mezi nejzajímavější body programu při zdejším pobytu patřila určitě možnost prezentovat naši práci. Se zdejším pobytem jsem já jako učitel a myslím, že mohu hovořit i za naše studenty, velice spokojen. Nyní už budeme v klidu pracovat až do letních prázdnin,“ řekl zástupce finské školy Esa Teräväinen.

Své pocity vyjádřil i zástupce německé školy Ingo Krevsser: „Projekt Sokrates je jedinečný v tom, že napomáhá tvoření jednotné Evropy, důležitých kontaktů mezi lidmi, mírovému životu bez válek. Odjíždíme s příjemnými pocity, že opouštíme přátele, se kterými se doufám, znovu setkáme. Osobně budu vzpomínat na to, že jsem měl možnost poznat v tomto krásném koutě vaší země vzácné druhy zvířat na Křivoklátsku.“