Tak je to třeba v Autokempu Jesenice, kam se rádi vracejí lidé se svými dětmi i vnoučaty, protože sem jezdili i v mládí s rodiči. Sehnat v červenci místo v cha- tě na více než dva dny bylo téměř nemožné. „Červenec jsme měli totálně plný. Pokud nám tu zbylo prázdné „okénko,“ ještě jsme ho vyplnili. Teď hledáme místa na dva, tři dny,“ popisovala Xenie Vostrá, správkyně kempu s tím, že občas se bohužel stalo, že někdo nenastoupil na předem rezervovaný pobyt. „To byla škoda, zvlášť když jsme před tím někomu místa odřekli, protože bylo plno,“ zkonstatovala Vostrá.

Takhle vypadalo Husovo náměstí v Rakovníku jen pár minut poté, co z nebe začaly padat první kapky.
Rakovník by potřeboval kanalizaci jako metro
Ilustrační foto
Hmyz útočí ve velkém, počet alergií stoupá

Se sezonou jsou v autokempu spokojeni, i když se tu letos nevaří a restaurace prodává jen pití a rychlé občerstvení. To některé zájemce odrazuje. V provozu je nová chata, která je velmi žádaná už i na příští rok. Po osmnáctém srpnu je provoz volnější, ale lidé se postupně dohlašují. Hodně sem jezdí lidé také v září na houby. To volají do kempu, zda už rostou. Každý rok v létě je nejméně šedesát rezervací na rok dopředu.

Lidé tu mohou v okolí navštívit například jesenický viklan, který opět rozhýbal Pavel Pavel. Lákavá je také naučná stezka Jesenicko, začínající na hrázi Velkého rybníka. Turisty zavede až ke kapli Všech svatých v Petrohradě.

Málo vody v Berounce rozhodně neodrazuje od pobytu vodáky ani ostatní rekreanty, protože kempy podél této řeky hlásí plno.

TÁBOŘIŠTĚ U JEZU

Je tu letos mnohem více lidí než loni, jak potvrdila Pavla Pichlerová, která má na starosti rezervaci karavanů: „Od začátku sezony sem přijíždí o hodně více lidí než loni. Chtějí delší pobyty, ne jen na jednu noc jako například vodáci, i když ti také jezdí. Rezervaci na velké karavany až do konce léta už mám naplněnou z loňského roku. Opravdu, lidé ráno odjedou a večer už přijíždějí další.“

Kemp oproti loňsku více vyhledávají rodiny s dětmi nebo páry, a to právě na delší pobyty. Láká je posezení u jezu. Své udělala i možnost nákupu potravin a čerstvého pečiva v kempu i posílení obchodu se smíšeným zbožím v obci. V Račicích je možné využít cyklostezky podél Berounky, nebo se pěšky vypravit na hrad Křivoklát.

TÁBOŘIŠTĚ ZDESLAV

Patří obci Čistá a je tu zhru-ba stejné množství rekreantů jako v loni. K dispozici jsou tři chatky, jsou zde místa pro stany a karavany. „Na červenec jsme tu měli místa obsazená už dopředu. Na srpen by se tu ještě něco našlo. Kemp vyhledává hla-vně starší generace, rodiče nebo prarodiče s dětmi a vnoučaty,“ popisoval správce tábořiště Bohumil Strnad.

KEMP BUCEK

Je plný. Jsou zde apartmány, mobilní domky a karavany. Místa jsou každý rok zamluvená dopředu a každý rok je tu také plno.

Především rodiny s dětmi kromě vyžití přímo v areálech kempů uvítají také tipy na krátké výlety. A Jesenicko i Křivoklátsko jsou na zajímavá místa opravdu bohatá.

Kromě hradu Křivoklátu je dobrodružné vypravit se třeba na hradní zříceninu Týřov, ze kterého je krásný výhled do údolí řeky Berounky. Nachází se nedaleko obce Skryje, která je proslulá četnými nálezy zkamenělých trilobitů. Na naučné stezce je hned několik příležitostí k tomu, aby si děti našly toho svého.

Ilustrační foto
Hlasujte pro Sympaťáka 30. týdne 2017
Členové klubu Doba minulá předvedli Jízdu elegance. Díky jejich dobovým kostýmům se s nimi návštěvníci Kolešovky rázem ocitly v minulém století.
Předvedli elegantní jízdu na starých bicyklech

A již tuto sobotu se ve Skryjích koná 14. ročník Skryjského triatlonu, kterého se kromě dospělých mohou zúčastnit i děti. A komu by dobrodružství při výšlapu na zříceninu nestačilo, může si zajít svlažit nohy ke skryjským jezírkům po stezce vedoucí asi dva kilometry jihozápadně od obce.