Projekt na regeneraci sídliště Zátiší schválili rakovničtí zastupitelé a stejně tak jeho financování. Obyvatelé žijící na sídlišti by se měli dočkat nejen kompletní obnovy povrchů komunikací a chodníků, ale měla by zde vzniknout nová parkovací místa.

„Součástí první etapy projektu je komplexní obnova komunikací i chodníků a navýšení parkovací kapacity ze současných pětatřiceti oficiálních parkovacích míst na šestapadesát,“ předeslal mluvčí radnice Jiří Cafourek.

Součástí etapy má být rovněž výstavba nového páteřního chodníku v Průběžné ulici, nové nasvícené vyvýšené přechody pro chodce. „Do první etapy patří i úprava zeleně, komplexní výměna a doplnění veřejného osvětlení s úspornými LED diodovými světelnými zdroji, mobiliář v podobě laviček a odpadkových košů, místa pro separovaný i směsný odpad,“ dodal Cafourek.

Realizace projektu by měla začít v roce 2020, financován by měl být v roce 2020 a v roce 2021. „V roce 2020 by bylo uhrazeno zhruba 15 milionů korun a v roce následujícím 3 miliony korun, vycházíme-li z rozpočtu projektanta,“ poznamenal Cafourek.

Město Rakovník už v minulosti revitalizovalo například vnitroblok ulic Klicperova a Dukelských hrdinů, ale také největší rakovnické sídliště Bendovka.