„Snad nejhorší úsek je ještě 
v obci kolem řevničovské pekárny. Je tam hotový tankodrom s vyježděnými boulemi," postěžoval si starosta Řevničova Jiří Petráček.

Od začátku října si mohou motoristé oddechnout, začala totiž kompletní rekonstrukce této silnice. Opravit by se měl konečně celý osmikilometrový úsek. Na silnici ale nevjela stavební technika poprvé. Už 
v loňském roce doznala opravy část od konce obce Řevničov na rovinu v lípách. A od Mšece k začátku lesa. „Zbývající tři etapy byly naplánované na letošní rok. Máme říjen a situace je podobná jako vloni, kdy se části silnice opravovaly na poslední chvíli v listopadu," popisoval Petráček.

S opravou jednoho zhruba čtyřkilometrového úseku se už začalo před koncem září. Ale tady se stará vrstva asfaltu pouze odfrézovala a na ni se pokládá balený asfalt.

Velký zásah si vyžádá část od kalivodské křižovatky směrem k Řevničovu. Tady se celá silnice odtěží a udělá se celé nové podloží s novým povrchem 
v úseku zhruba tří kilometrů.

Na třetí, už zmiňovaný snad nejhorší úsek od karlovarské křižovatky na konec obce si musí Řevničovští počkat až do příštího roku. „Zakázka je už vysoutěžená, ale proč se letos dělat nebude, to nevím. Žádal jsem alespoň odstranění boulí u pekárny, kde, když si nedáte pozor, skončíte s autem v plotě," podotkl starosta.

Oprava silnice ale přinesla komplikace 
s objízdnými trasami. Původně navržené se nelíbily ani dopravcům, ani obyvatelům obcí v Ústeckém kraji, kam by objížďka zasahovala. Na jedné z nich jste mohli 
z Řevničova do Mšece najet osmačtyřicet kilometrů přes Slaný, Louny a Cítoliby zpět na Šustnu a do Řevničova, místo původních osmi. Druhá alternativa měla vést přes Drnek na smečenskou silnici, na Slovanku a po karlovarce zpět. 

S tím nesouhlasil starosta Drnku Zdeněk Levý. V obci totiž právě budují kanalizaci a tím pádem je téměř neprůjezdná. Nakonec se jezdí přes Smečno s tím, že po dobu opravy silnice byla udělena výjimka pro náklaďáky. V padesáti metrech je zde údajně nestabilní podloží. Situace je známá už tři roky. Za tu dobu se silnice i přes sliby zatím neopravila.

O objížďce přes Smečno bylo rozhodnuto prvního října dopoledne. Potrvá zřejmě šest týdnů.  V deset hodin na silnici Řevničov Mšec vjely stavební stroje. Opravovaný úsek se rozhodně projet nedá ani ve večerních hodinách, kdy se tu nepracuje. Silnice z důvodu budování propustí bude na několika místech překopaná.