„Je to naše vize, ale my uděláme všechno pro to, abychom termíny zkrátili," řekl bývalý ministr dopravy Antonín Prachař. Jak rychle se podaří rychlostní silnici R6 dostavět, záleží především na výkupu pozemků. Někteří majitelé totiž nechtějí pozemky prodat.

Podle předběžných plánů by se mělo začít na Rakovnicku už v roce 2016, a to od Nového Strašecí. Úsek Nové Strašecí – Řevničov je téměř připravený a stát by měl 1,96 miliardy korun, obchvat Řevničova za 2,2 miliardy.

„Dostavba rychlostní komunikace R6 je v tomto regionu klíčová pro vytváření dalších pracovních míst. Chci informovat, že dokončení této komunikace je mezi prioritami vlády a je uvedena v programovém prohlášení. Je to jedna z klíčových staveb, na kterou se chceme soustředit," připomněl předseda vlády Bohuslav Sobotka během návštěvy v Rakovníku

Podle Marcela Chládka (ČSSD), ministra školství, by bylo vhodné vybudovat rychlostní komunikaci k Šustně. „Odtud by měl následně vést přivaděč do města Rakovníka, jenž by měl být napojen na městský obchvat," zmínil Marcel Chládek.