Komunikaci z Jesenice na Čistou pomalu pohlcuje příroda. Za vše může spadlý mostek, který se přes rok nikdo ani nepokusil opravit.

„Nejsou peníze. Kraj nyní dělá vše pro to, aby získal čtyřmiliardový úvěr, z něhož by byla pokryta i oprava mostku,“ řekl k tomu krajský mluvčí Martin Kupka. Oprava mostku má podle kalkulace vyjít na čtyři miliony. Jenže minimálně ještě tři čtvrtě roku se lidé z Jesenicka průjezdné silnice kolem sv. Huberta nedočkají. Poskytovatel úvěru, který nebyl dosud vybrán, by mohl kraji finance dát na podzim. Podle Kupky, když všechno půjde, mohl by mostek být opraven do koncem tohoto roku. Pokud se proti výběru na poskytovatele úvěru někdo odvolá, může se celá akce posunout až do jara roku příštího.

Opoziční krajský zastupitel a starosta Jesenice Petr Sunkovský (ČSSD) to ovšem vidí jinak. „S mostkem se dalo něco dělat už mnohem dříve. Kraj má k dispozici asi půlmiliardovou rezervu na havarijní situace. Ta by se přeci dala částečně rozpustit a takto získané finance využít na podobné opravy,“ domnívá se Sunkovský.