Silný vítr poslal v sobotu uplynulého víkendu do terénu na Rakovnicku profesionální i dobrovolné hasiče.

Dvacet minut po páté hodině ranní spadl strom v Hořovičkách - Hokově strom na komunikaci. Po osmé hodině ranní bylo třeba odstranit strom na silnici v Oráčově. Cestu komplikovaly řidičům také v lese v Pšovlkách větve, které vítr poslal přímo na silnici.

Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková popsala: „Hodně práce měli hasiči okolo poledne v Hřebečníkách směrem na Šlovice. Tady spadlo více stromů a zároveň byly zpřetrhané telefonní dráty, a poškozeny tři sloupy. To bylo ve směru od Slabec na Rakovník.“

Odpoledne bylo třeba odstranit ze silnice strom v Kolešově, Mutějovicích a opět Hřebečníkách. Před druhou hodinou odpolední hrozil pádem na chodník poškozený komín. „Místní hasiči zaplachtovali střechu,“ doplnila Lenka Kostková.

A poslední větrné drama se odehrálo dvacet minut před pátou hodinou odpolední v Hřebečníkách kde spadl strom na rodinný dům a elektrické vedení.

„Kolegové z Rakovníka a Slabec zde pracovali po vypnutí proudu až do 18 hodin. K dispozici měli nastavovací žebřík, naviják a pilu,“ dodala Lenka Kostková.