Račice – Obecní úřad Račice zve dospělé i děti na Silvestrovské setkání u požární nádrže ve čtvrtek 31.12. Sraz mezi 17.00 – 17.30 hod.

Krty – Obec Krty pořádá Silvestrovskou zábavu s novoročním ohňostrojem 31. prosince od dvaceti hodin v sále Kulturního domu Krty. Vstupné dobrovolné.

Rakovník – V sále Kulturního centra se bude opět slavit Silvestr. Oslava začne ve čtvrtek 31.12. ve dvacet hodin. Hrát bude orchestr Ideal Band, proběhne Discoshow Báry a Jana Ladrových. V ceně vstupenky (200 Kč) je láhev vína a slané pečivo ke každému stolu.

Pavlíkov – Tradicí se stalo setkání občanů Pavlíkova v poslední den v roce u vánočního stromu u kostela svaté Kateřiny. Nejen že je na programu už tradiční přípitek do nového roku, ale také ohňostroj. Snímky ohňostroje z loňského roku najdete na www.rakovnicky.denik.cz.

Řevničov - Už popáté se milovníci pěší turistiky a pohybu vypraví prvního ledna na Louštín. Novoroční výšlap na Louštín startuje v jednu hodinu odpoledne od autobusové zastávky na Prahu, nebo z řevničovského nádraží, či od krušovické pekárny. Do batůžku si přibalte třeba sekt na připití k novému roku, buřta na opékání a hlavně dobrou náladu. Můžete sebou vzít hůlky na nordic walking děti, vnoučata i psa. Jde se za každého počasí, bez hromadného startu. Každý podle svých sil a možností.

Rakovník – Opět na autobusovém nádraží můžete vidět rakovnický novoroční ohňostroj, 1. ledna od 19 hodin.
Nové Strašecí – Na Komenského náměstí začne novoroční ohňostroj prvního ledna v 18 hodin.

Kolešovice - Prvního ledna oslaví Kolešovičtí nový rok ohňostrojem. Odpálí ho v 17 hodin na fotbalovém hřišti.