A protože nad touto kategorií soutěže Junior Internet převzal záštitu samotný Senát České republiky, byli kluci pozváni na velice zajímavou akci, která se uskutečnila v Hradci Králové. Jednalo se o sedmnáctý ročník konference ISSS/V4DIS – jedné z největších akcí zaměřených na informatizaci a reformu veřejné správy v celém regionu střední a východní Evropy.

Součástí této renomované akce je také setkání zástupců veřejné správy zemí Visegrádského regionu.

Spolu s Kubou a Šimonem cestovala do Hradce Králové také Anna Voříšková ze septimy, která má se soutěží Junior Internet zkušenost již z minulosti.
Cesty až do Hradce Králové studenti nelitovali. Nejen že tak chlapci získali možnost představit svůj projekt významným osobnostem, ale konference dala trojici našich studentů příležitost seznámit se i s mnoha dalšími zajímavými projekty na poli digitálních technologií. „Například se na vlastní oči podívat, jak funguje komunikace nevidomého člověka s počítačem," popsala studentka Anna Voříšková.

Za největší zážitek z celé akce považují rakovničtí gymnazisté osobní setkání s hlavním hostem konference, paní Neelie Kroes, místopředsedkyní Evropské komise a komisařkou pro digitální agendu, původem z Holandska. „Velice zajímavé a přínosné debaty probíhající samozřejmě v angličtině se zúčastnila také Karla Wursterová, ředitelka Visegrádského fondu," doplnila Anna Voříšková.

Domů Kuba se Šimonem neodjížděli s prázdnýma rukama. Kromě věcné ceny dostali i pamětní listy, a to rovnou z rukou dvou významných osobností! Od místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky, Přemysla Sobotky, a také od samotné Neelie Kroes.

Možná ještě větší hodnotu pak mají nově získané zkušenosti, navázané kontakty a přísliby zajímavé spolupráce.