Luboš Šípek čelí před Okresním soudem v Rakovníku další žalobě, tentokrát je viněn z trestného činu podvodu. V minulosti si měl od rakovnického podnikatele Jiřího Kopřivy vypůjčit přes čtyři milióny korun, které doposud nevrátil.
Před soudem, jemuž předsedal Stanislav Kos mimo jiné zaznělo, že Jiří Kopřiva půjčil bývalému starostovi Karlovy Vsi peníze koncem roku 2004,a to 2,8 miliónu korun a během dalšího půl roku pak další peníze.
Výši půjčky však nedokázal svědek Kopřiva doložit neboť půjčky měly být realizovány bez veškerých potvrzení.
Jiří Kopřiva si prý sám musel určitou částku půjčit, aby mohl Luboši Šípkovi peníze poskytnout.
Exstarosta prý peníze potřeboval k tomu, aby mohl získat lukrativní zakázku za neuvěřitelných 90 miliónů korun, vypsanou údajně Středočeským krajem.
„Složil jsem jisté pražské zprostředkovatelské agentuře jistinu ve výši deset procent,“ uvádí Luboš Šípek. Opět ale chybí jakékoli písemné potvrzení o této transakci.
„Na kraji jsem jednal s Ladislavem Bínou, který mi potvrdil, že zakázku od kraje dostanu,“ vysvětloval před soudem Šípek. Až před rakovnickým soudem však vyšlo najevo, že muž se kterým Šípek jednal ve skutečnosti Ladislav Bína nebyl.
Skutečný Ladislav Bína řekl soudci, že Středočeský kraj v minulosti žádnou investici na obnovu komunikací a kanalizací na Berounsku, v Hýskově a Tuchlovicích nevypsal.
Vyslechnuta soudem byla také Kristýna Benešová, která pracovala přes dva roky pracovala pro Luboše Šípka jako administrativní pracovnice. „Viděla jsem jak Luboš Šípek falšuje dopis z krajského úřadu. Dělal to proto, aby přesvědčil Jiřího Kopřivu k půjčce,“ tvrdila Kristýna Benešová.
Poté co měl Jiří Kopřiva v roce 2006 zjistit, že Luboš Šípek žádnou zakázku z kraje nedostane chtěl své peníze zpět. V březnu toho roku byla proto podepsána oběma muži smlouva o dlužném úpisu na částku 4 073 000 korun.
„Ovšem u soudu také zaznělo a s panem Kopřivou jsme se na tom shodli, že jsem mu už jedena půl miliónu zaplatil,“ tvrdí dnes Luboš Šípek, který dle svých slov stále podniká, ovšem už jako fyzická osoba.
Na přímí dotaz soudce, zda bylo Luboši Šípkovi ,co se týče této kauzy vyhrožován,o potvrdil Šípek, že ano. „Ale nijak blíže jsem to nespecifikoval. Doneslo se mi, že někdo o mě rozhlašuje, že jsem měl říci, že se bojím zastřelení. Nic takového jsem ale před soudem neřekl, ,“ zdůraznil obžalovaný Luboš Šípek.
Další jednání soudu, kdy budou předvoláni další svědci této kauzy bylo odročeno na 15 dubna.⋌