Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kdo chce získat bývalou školu?

Skryje/ Už několik let bojuje Obec Skryje o svoji bývalou školu s pražským magistrátem.

17.8.2008 3
SDÍLEJ:

Bývalá škola ve Skryjích je ve středu zájmuFoto: Jana Elznicová

Už přes dva roky uskutečňuje Dům dětí a mládeže sídlící na Praze 4, (takzvané Hobby centrum) rekreační pobyty v budově bývalé školy ve Skryjích bez řádné nájemní smlouvy na pozemky v majetku obce. „Neplatí místní poplatky ani nájemné. Obec je tak jejich nedobrovolným sponzorem,“ uvedla starostka Jarmila Pajerová.


Hobby centrum tak svoji činnost provozuje na úkor malé obce se 136 trvale žijícími občany.
Jsou to rovněž dva roky kdy hlavní město Praha podalo žalobu na parcely a také na majetek obce: budovu číslo popisné 100. Rovněž požádalo o zápis stavebních parcel pod budovami občanské vybavenosti do listu vlastnictví.
„Jedná se nyní o duplicitní vlastnictví, a to naší obce a Hlavního města Prahy,“ upozornila Jarmila Pajerová. O vlastnictví nyní rozhoduje soud.
Soudní řízení se uskutečnilo u Okresního soudu
v Rakovníku v únoru letošního roku.

Další termín byl stanoven na duben, avšak Hlavní město Praha požádalo o odročení na srpen. Ani toto řízení se však neuskutečnilo. Bylo opět odročeno. Tentokrát na září. V pátek tohoto týdne se pak konečně ukázal pravděpodobný důvod soustavného odročování soudního jednání.
V pátek nám bylo doručeno vyrozumění o zápisu změněných údajů do katastru
z katastrálního pracoviště Rakovník,
“ uvedla starostka Pajerová s tím, že dochází ke změně zápisu údajů v katastru nemovitostí.
V dopise byl přiložen výpis z katastru nemovitostí, kde je současně uveden jako další vlastník Úřad pro zastupován státu ve věcech majetkových Praha,“ doplnila Jarmila Pajerová.


Tento zápis byl učiněn na základě nahlášení o příslušnosti hospodařit s majetkem státu, a to ze dne 10. srpna 2008.
Je zřejmé, že právě toto byl pravý důvod odložení soudního jednání. Pro nás to znamená především tu skutečnost, že my nemůžeme vůbec nic v budově dělat, že nemůžeme pokračovat v úpravách. Je ohrožena údržba školy, protože mi se musíme domluvit se všemi spoluvlastníky. Především pak nemůžeme požádat o dotace, protože u dotací musíme být uvedeni jako výhradní vlastník jinak dotaci nedostaneme,“ uzavřela starostka Jarmila Pajerová.

Dle mínění občanů vesničky Skryje je zřejmé, že veškeré akce podniknuté k získání majetku obce jsou spekulativní s cílem vyvlastnit obecní majetek, který byl vytvořen za peníze poplatníků– občanů Skryjí.
Pro zajímavost lze uvést, že jen v loňském roce uskutečnila obec výměnu oken v celé budově za 970 tisíc korun. Dotace z Ministerstva pro místní rozvoj činila 670 tisíc korun se spoluúčastí obce 300 tisíc korun.


Nemůžeme v dalším období až do vyřešení žaloby v dalších akcích na úpravách pokračovat. Budovy bychom jako obec potřebovali například pro umístění Obecní knihovny, sportovní činnost oddílů stolního tenisu a akce pro občany,“ zdůraznila starostka.
Na pozemku obce u školy se letos s využitím dotace Fondu dětí a sportu Středočeského kraje buduje dětské hřiště.

Autor: Jana Elznicová

Místo události:
17.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Texty bývají nudné. Známý karikaturista z Rakovníka Milan Kounovský ty svoje volební lístky vylepšil svými kresbami. "V televizi ráno říkali,  že se může nejen kroužkovat, ale i malovat. Tak jsem si pro lepší rozhodování nejdříve maloval ...," napsal na s
AKTUALIZUJEME
85

OBRAZEM: Parlamentní volby v Rakovníku

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

AKTUALIZOVÁNO

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek.

I. B třída: Dočká se Lužná prvních bodů

Rakovnicko - Fotbalisty Sparty Lužná čeká v dalším kole I. B třídy Braškov, dočká se nováček prvních bodů v soutěži?  

V sobotu si pochutnáte na grilovaných rybách

Lišany /FOTOGALERIE/ - Rybáři z místní rybářské organizace v Rakovníku vylovily z rybníka v Lišanech zhruba dvanáct metráků ryb. Největší výlov pořádají ale až tuto sobotu, a to na Žákovském rybníku u Šamotky. Těšit se můžete nejen na zajímavou podívanou, ale chybět nebude ani grilování a ochutnávka ryb.

Volby na Rakovnicku: i cestou do hospody

Rakovnicko /INFOGRAFIKA/ - Už jen několik málo hodin dělí občany naší země od začátku letošních parlamentních voleb. Jen na Rakovnicku zamíří do volebních místností desítky tisíc voličů. Vše vypukne úderem dnešní čtrnácté hodiny, což je i čas, kdy se volební místnosti v sobotu uzavřou a začne netrpělivě očekávané sčítání hlasů. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení