Celkem tři plochy označil odbor správy majetku rakovnické radnice jako vhodné pro přemístění skateparku.

Kauza„Na zelené ploše, která vznikla z bývalých zahrádek Na Studánkách by měl v budoucnu vyrůst lesopark s odpočinkovými prvky,“ naznačil, proč skateboard nemůže být u tenisového centra Cafex, starosta města Zdeněk Nejdl.

Problémy se ovšem mohou vyskytnout i u zbylých odborem správy majetku rakovnické radnice vytipovaných lokalit. A u obou opět hraje hlavní roli hluk. Skatepark ze Střelnice by se mohl přesunout do zadní části provizorního parkoviště v ulici Trávnická za sokolovnou. Vedení města ale předpokládá, že se tato možnost nesetká s úspěchem u nejbližších budoucích sousedů. Jedná se o ubytovnu Sauna, která by ležela v těsné blízkosti, a rodinné domy v Čermákových sadech za Saunou.

U třetí možnosti – vybudovat nový skatepark na volné ploše Městského stadionu SK Rakovník hned za vstupní bránou – hraje hlavní roli opět hluk.
„Trenéři fotbalistů a pozemních hokejistů již vyslovili obavy, že nebudou slyšet jejich pokyny při trénincích, když budou po rampách jezdit skateboardisté. Navíc není ani jisté, jak by se k této variantě postavili lidé z nedalekých panelových domů sídliště V Lukách,“ pokračoval starosta.
V každém případě hluk včera odpoledne měřila na víceúčelovém hřišti Na Střelnici odborná firma, která pro radnici zpracovává protihlukovou studii plochy. Ze studie by podle představ vedení města mělo vyplynout řešení kontroverzní situace v této lokalitě. Kvůli měření byl dokonce v minulém týdnu z plochy částečně odvezen štěrk, který dva měsíce brání v jízdě na skateboardu na tomto místě.

Právě kvůli hluku ze skateboardů zažalovali sousedé hřiště Na Střelnici město. Spor se táhne sedm let, a ani poslední verdikt nejvyššího soudu ho nevyřešil. Kauza nyní leží na stole soudu krajského. „Když studie ukáže, jak hřiště dostatečně odhlučnit, nevidím důvod, proč by zde skateboard nemohl zůstat,“ dodal Nejdl