Ti upozornili, že ve městě jsou zkrátka lidé, kteří nic netolerují. Mluvčí za skateboardisty David Pužman řekl, že v Rakovníku je to podivné. Všude se skateparky stavějí, tady to prostě nelze.

„Vytipovali jsme společně s Janem Šváchou místo v lokalitě u Šamotky. Jenže ještě než se začalo s jednáními, ozývaly se hlasy lidu, že zde tento druh sportu nechtějí. A to i navzdory tomu, že bytová zástavba je vzdušnou čarou asi tak 150 metrů vzdálena a navíc je zde i silnice, která vše přehluší,“ posteskl si Pužman.

S názorem o netolerantních lidech souhlasil i Jaromír Tupý z motoclubu Astacus. Ten navíc přítomným připomněl, že právě kvůli těmto lidem se nekoná v Rakovníku motorkářský sraz Rack Reyd. „Jde ale také o to, zda je rakovnická radnice ochotna s těmito několika lidmi jednat a i třeba bojovat,“ prohlásil Tupý.

Jak bylo z diskuse patrné, k určitému nedorozumění došlo i mezi místostarostou Janem Šváchou a skateboardisty. Zatímco Švácha vyhledával spolu s dalšími místo pro umístění celého skateparku, který nemůže být z důvodu rozhodnutí soudu na hřišti Na Střelnici, „skejťáci“ by si podle svých slov vystačili prozatím s nějakým pláckem a překážkami.

„Opravdu nám stačí alespoň nějaký ten plac pro ježdění a překážky. Myslím, že není problém z rozpočtu města, kde se uvolňují miliony, vyčlenit padesát tisíc pro skateboardisty,“ řekl jeden z nich. Právě o místě pro ježdění bude příští týden jednat znovu Švácha s příznivci prken s kolečky.