Kdy, ale především pak kde, by mohlo být umístěno nové skateboardové hřiště, je v Rakovníku zatím jednou neznámou. Jednou z možností umístění je podle radnice areál Tyršova koupaliště.

„Vedení města se snaží najít lokalitu, kde by skatepark mohl být umístěn. V této záležitosti jedná se Spolkem Boardriders Rakovník, předmětem debat je zpracování studií, umístění skateparku a jiné. Uvažujeme, že by skatepark byl součástí další etapy revitalizace Tyršova koupaliště,“ reagoval na dotaz Deníku mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.

Už v minulosti zde skateboardisté své skromnější zázemí měli, a to v bývalé dřevěné restauraci Kongo. Jenže objekt zničil v červenci 2017 požár. Zda nakonec skatepark v areálu Tyršova koupaliště vznikne, rozhodne vedení města. Někteří Rakovničané by s takovou myšlenkou problém neměli, jiní ano. Podle kritiků se jedná o hlučnou záležitost, která na koupaliště nepatří.

Skateboardisté už v Rakovníku zázemí měli, a to v lokalitě Na Střelnici. Tady byl před téměř devatenácti lety slavnostně otevřen skatepark. Na hluk si ale záhy začali stěžovat obyvatelé okolních domů. Když nenašli pochopení u města, začali se s ním soudit. A soudní při vyhráli.