„Počítáme se zprovozněním vleku na nejtěžší sjezdovce se slalomovou tratí s nejvyšším sklonem a dětského lana, které se v dalších letech přemístí na jiné místo,“ uvedl provozovatel Petr Kroužil s tím, že v lokalitě na severní straně výběžku Jistebnické vrchoviny s nadmořskou výškou nad pět set metrů se podle zkušeností místních obyvatel drží sníh dlouho. Pro návštěvníky vznikajícího areálu bude k dispozici u silnice do Nechvalic bezplatné parkoviště, od něhož budou muset návštěvníci vystoupat zhruba tři sta metrů k prvnímu Poma vleku s označením B.
„Pro další sezónu chystáme zřízení přepravy lyžařů,“ dodal Petr Kroužil s tím, že zbývající uvažované vleky u turistické i školní sjezdovky se objeví nad Kvasejovicemi do dvou let. Zpočátku provozovatel předpokládá běžnou denní provozní kapacitu kolem pěti set lidí.
„Projektanti vleků mě ujistili, že celý areál pojme až tisíc pět set lyžařů,“ doplnil provozovatel.

Výstavba lyžařského areálu nad Jetřichovicemi se chýlí podle stavbařů do finále. Trafostanice je zkolaudovaná, dokončuje se parkoviště a samoobslužná restaurace v horském stylu, jež se budou také postupně kolaudovat.

„Zkoušky lanovky jsou naplánované na 10. prosince,“ upřesnila Kateřina Vlčková, vedoucí stavby na Monínci, kterou kromě odstřelů skály nutných pro osazení betonových patek pro nosné sloupy také pozdržela porucha jednoho ze dvou motorů vrtulníku, s jehož pomocí stavbaři na lyžařském svahu sloupy osazovali.

„Slavnostní zprovoznění je naplánované na 17. prosince,“ poznamenala Kateřina Vlčková s tím, že do té doby také technici dokončí instalaci čerpadel a armatur zasněžovacího systému.