Redakce Rakovnického deníku si vyzkoušela, jak bezpečné jsou pro školáky prostory 3. a 2. Základní školy v Rakovníku a rovněž zdejšího gymnázia. Byli jsme inspirováni školou v Třebíči, kam se do tamní tělocvičny dostal člověk, který nutil děti k tomu, aby se svlékly a běhaly v tělocvičně.
První pokus, dostat se nepozorovaně do budovy Gymnázia Zikmunda Wintra, zkrachoval hned v samém počátku. Škola má pouze jeden vchod. Dovnitř se dostanete pouze po použití čipu anebo na požádání po zazvonění na sekretariát. Ovšem po celou dobu jste sledován kamerovým systémem.
Druhý pokus, vloudit se mezi žáky Třetí základní školy v Rakovníku jsme natáčeli na kameru a jeho výsledek můžete vidět na webových stránkách našeho deníku.
I zde je stejně jako objekt Druhé a První základní školy v Rakovníku střežen kamerovým systémem a příchozí jsou na tento fakt upozorněni pomocí cedule na jedněch z vchodových dveří.
Nenechali jsme se odradit a pokusili jsme se do obou škol dostat i zadním vchodem.
V prvním případě u Třetí základní školy v Rakovníku jsme byli knokautováni zuřivou uklízečkou, která nás razantně poslala k předním dveřím, kde si máme zazvonit. Ve druhém případě jsme byli u šaten“ dvojky“ zastaveni dozírajícím učitelem, a to tehdy, kdy jsme se snažili drze vmísit mezi žáky a projít šatnou.
Video ilustrující náš pokus najdete na internetové adrese: www.rakovnicky.denik.cz