"Pobyt jsme zorganizovali pro sedmnáct dětí ve věku od čtyř do šesti let s tím, že jsme pro ně připravili lyžování, hry v přírodě na sněhu, naučnou stezku a další zábavu. Týdenní pobyt podpořili i rodiče, od kterých máme stejně jako od dětí ten nejlepší ohlas a chci i rodičům poděkovat za pomoc s dopravou," přiblížila ředitelka školky Radka Sabová.

Sedm dní plných rodinné atmosféry a spokojenosti dětí pomáhala organizovat i zástupkyně ředitelky Klára Pavlíková: "Nový nápad přijali všichni s nadšením a povedl se nám i tím, že rodiče byli o tom, co se děje každý den, pravidelně informováni na sociálních sítích, byli jsme spokojeni s vybraným místem, přálo nám počasí, tak všechno klaplo a děti se i pěkně rozlyžovaly. Proto další takový pobyt v přírodě plánujeme pro děti i v červnu na Jesenicko, do budoucna uvažujeme i o cykloturistice."

V MŠ Průběžná však na pravidelné sportování spojené s hraním nezapomínají ani v průběhu celého školního roku. "Projekt Děti v pohybu zahrnuje sportování v tělocvičně Masarykovy obchodní akademie, od března pak budeme opět chodit hlavně ven na blízké hokejbalové hřiště a do areálu Zátiší. Naše děti tak získávají vztah k pohybu a navíc se seznamují i s různými druhy sportů. Máme v tom i velikou podporu rodičů," uvedla pro Rakovnický deník ředitelka Radka Sabová.