"Pobyt jsme zorganizovali pro sedmnáct dětí ve věku od čtyř do šesti let s tím, že jsme pro ně připravili lyžování, hry v přírodě na sněhu, naučnou stezku a další zábavu. Týdenní pobyt podpořili i rodiče, od kterých máme stejně jako od dětí ten nejlepší ohlas a chci i rodičům poděkovat za pomoc s dopravou," přiblížila ředitelka školky Radka Sabová.

Novostrašečtí hasiči se sešli na valné hromadě. Hodnotili uplynulý rok.
Novostrašečtí hasiči hodnotili uplynulý rok. Vyjížděli také do škol za žáky

Sedm dní plných rodinné atmosféry a spokojenosti dětí pomáhala organizovat i zástupkyně ředitelky Klára Pavlíková: "Nový nápad přijali všichni s nadšením a povedl se nám i tím, že rodiče byli o tom, co se děje každý den, pravidelně informováni na sociálních sítích, byli jsme spokojeni s vybraným místem, přálo nám počasí, tak všechno klaplo a děti se i pěkně rozlyžovaly. Proto další takový pobyt v přírodě plánujeme pro děti i v červnu na Jesenicko, do budoucna uvažujeme i o cykloturistice."

V MŠ Průběžná však na pravidelné sportování spojené s hraním nezapomínají ani v průběhu celého školního roku. "Projekt Děti v pohybu zahrnuje sportování v tělocvičně Masarykovy obchodní akademie, od března pak budeme opět chodit hlavně ven na blízké hokejbalové hřiště a do areálu Zátiší. Naše děti tak získávají vztah k pohybu a navíc se seznamují i s různými druhy sportů. Máme v tom i velikou podporu rodičů," uvedla pro Rakovnický deník ředitelka Radka Sabová.

Tisková konference 21. ledna v památníku Lidice, kde ředitelka sdělila důvody svojí rezignace. Pracovníci památníku jí vyjádřili veřejnou podporu stejně jako poslední přeživší lidická žena Jaroslava Skleničková.
Ředitelka Památníku Lidice rezignovala. Zaorálek jí vytýká neschopnost empatie