Ale hlavně zase o kousek lepší tvář získala i velká zahrada hned u mateřské školky. Upravil se tu terén a vysázely nové keře i stromy. Přibylo několik nových herních prvků, které udělaly radost zejména dětem. Při slavnostním otevření si hned vyzkoušely, jak se na nich dá krásně houpat nebo prolézat. Do mateřské školky nyní chodí dvacet dětí. Pro obec je velmi důležité školku v obci zachovat. Umožní to společenský a kulturní rozvoj.

Na hřišti si ale nepohrají jen děti z mateřské školky. Poslouží také veřejnosti. „Zatím, do slavnostního otevření, jsme hřiště zamykali. Teď ho otevřeme pro všechny, stejně jako to bylo ještě před rekonstrukcí," vysvětlovala starostka obce Marie Wastlová. Hrací prvky se vybíraly tak, aby se co nejvíce hodily k těm stávajícím, také dřevěným.

Na zateplení budovy, solární systém i revitalizaci zahrady získala obec dotaci z Fondu rozvoje měst a obcí. Celkové náklady se vyšplhaly na tři miliony korun. Obec přispěla třemi sty tisíci.

„Stavba byla zahájena v roce 2012. Nyní je těsně před dokončením. Ještě nejsou úplně hotové terénní úpravy, ale myslím, že projekt naše očekávání splnil a při realizaci nebyly žádné problémy s dodavateli ani úřady," zkonstatoval Miroslav Vrána z Komory autorizovaných inženýrů a techniků.

Navíc se podařilo při výběrovém řízení na fasádu a solární systém snížit částku, takže se ze zbylých peněz vybudovaly chodníky, které už nevyhovovaly zejména při vstupu do budovy, a odvodňovací systém.

Oprava budovy a revitalizace zahrady není jediným záměrem v obci. Další budova, která volá po opravě a využití, je bývalá základní škola.