Za knihami teď mutějovičtí čtenáři chodí do nových prostor. Knihovna se přestěhovala v roce 2011 z budovy školní družiny do patra budovy obecního úřadu, bývalé služebny policie, takže čtenářům nabízí příjemné prostředí. Od původního záměru vybudovat zde byt zastupitelé odstoupili.

„Bylo by složité oddělit nebytové prostory od bytu. Museli bychom vybudovat venkovní schodiště. To nás odradilo," vysvětloval starosta obce Martin Pinka. Knihovnu také přestěhovali kvůli lepší součinnosti s obecním úřadem. Knihovnice Pavla Staňková zároveň pracuje na úřadu a může operativně přecházet. Dalším důvodem je lepší zabezpečení. Knihovna v původních prostorách byla vykradena. Nyní je zabezpečena kamerovým systémem a bezpečnostním systémem celého úřadu.

Nové knihy sem putují z nabídky Středočeské vědecké knihovny v Kladně ve výměnných souborech. Tam jsou namíchány tituly různého žánru. Dalo by se říci, že ty mezi čtenáři letí nejvíce. Novinky se také dokupují z rozpočtu obecního úřadu. Každý rok na ně připadnou čtyři tisíce korun. S nákupem pomáhá Městská knihovna v Rakovníku.

Kromě toho v souboru knihovny najdete celou řadu původních knih už od počátku knihovny. „Toho využívají hlavně studenti, když potřebují doporučenou četbu do školy. Buď ji najdou tady, nebo jim knihy seženu prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby v Kladně. Odtud mi knihy posílají poštou," vysvětlovala Pavla Staňková. Občas také knihy někdo daruje, ale někdy je musí knihovnice odmítat kvůli omezenému prostoru.
Ženy čtou nejvíce beletrii, detektivky, romány pro ženy. Půjčují si také časopisy, například Praktickou ženu a Vlastu či D-Test. Mezi časopisy si vyberou i mladí. Pravidelné čtenářky také knihovnici informují o novinkách, které právě přečetly. Od nich se dozví, jestli kniha byla napínavá, nebo nestála za nic.

Ti nejmenší čtenáři si nejraději vybírají dětské knihy, pohádky, tajemné příběhy, fantasy.
V nejbližší době si budou moci čtenáři vybrat také knihy na elektronických stránkách obce. Nyní se počítají a sepisují se do seznamu.

Do mutějovické knihovny ale čtenáři nezavítají jen pro knihy. Paní knihovnice pořádá i různé besedy se zajímavými lidmi, které se staly už hezkou tradicí.

„Nyní tedy máme pauzu, protože zasedací místnost na obecním úřadu je v rekonstrukci. Dělá se tam podlaha a strop. Jinak besedy pro dospělé pořádám každý měsíc. Přichází pravidelně asi dvacet lidí," vysvětlovala Staňková.

Zatím je v plánu beseda s mykologem, dále beseda s cestovatelem Ondřejem Valáškem. Ten není v Mutějovicích žádným nováčkem. Byl tu již čtyřikrát. O jeho vyprávění je pokaždé veliký zájem.