Již jen čtyři dny zbývají do zahájení nového školního roku. Těší se na jeho zahájení ředitelé rakovnických škol? A co školáci samotní?


Jan Křikava, ředitel 3. ZŠ Rakovník
Já jsem v pedagogickém procesu přibližně dvacet let, a dá se říci, že jsem se po každých prázdninách do práce těšil. Letos je ale u mě to těšení trošku doprovázené mrazením v zádech, protože poprvé vstupuji do školy v pozici ne učitele, ale ředitele. Samozřejmě se na novou práci těším, ale na druhou stranu jsem opět na nějakém začátku a trochu se vracím v pocitech k tomu prvnímu dni, kdy jsem do školy, coby učitel, vstupoval.


Věra Borská, ředitelka 1. ZŠ Rakovník
Samozřejmě se do školy těším, protože by se dalo říct, že jsem v ní strávila téměř celý život. Mám ráda děti, školní prostředí i svou práci a prázdniny pro mě vlastně ani moc prázdninami nejsou, protože ve škole se i o ně musí udělat spoustu věcí – od malování, údržby a podobně. Takže jsem ve škole prakticky i během prázdnin. Ale jsem přesto odpočatá a školní rok je pro mě vzpruha.


Miroslav Plincner, ředitel 2. ZŠ Rakovník
O prázdninách jsem byl týden na dovolené, ale jinak jsem každý den alespoň chvilku ve škole byl. Je to jiné, když tu jsou jen učitelé a ne děti, takže si sem jde svým způsobem člověk i odpočinout. Určitě se těším na děti, protože bych měl mít tento rok devátou třídu, což už jsou skoro dospělí lidé a dobře se u nich učí. Když si ale na druhou stranu člověk uvědomí, co ho čeká, co se týče administrativy, má z toho vlastně trochu hrůzu, protože jí rok od roku přibývá.