A tak se mi chtě nechtě vrací vzpomínky a vybavuje se mi, že já jsem se, možná kupodivu, do školy fakt vždycky těšila. Ono taky trošku záleží na tom, na jaké učitele se člověk těší. A tak mě napadá – co oni? Většinou se člověk ptá dětí, ale jestlipak se taky do školy těší učitelé a ředitelé? Jestlipak si o prázdninách odpočinuli?


Stanislav Hajný, ZŠ Nové Strašecí
Abych řekl pravdu, pro mě vlastně ještě ani neskončil minulý školní rok. Přecházím plynule do dalšího, protože jsem se vlastně celé prázdniny škole stejně věnoval. Z administrativní práce žádnou velkou radost nemám, ale to všechno mi vynahrazuje těšení se na děti ve škole.


Eva Holá, ZŠ Řevničov
Myslím, že jsem po prázdninách odpočatá, jen aby mi to hlavně vydrželo v celém školním roce. Bohužel se ale stala i velice nepříjemná věc, to když tragicky zahynula kolegyně z mateřské školy, která mi byla také velkou kamarádkou.
Jinak se trochu bojím administrativy, které stále přibývá. Těším se ale na práci – a to jak s kolegy, tak i s dětmi.


Jiří Aichinger, ZŠ Lubná
Práce mi začíná už ke konci prázdnin a často s sebou přináší i to, že co bylo v červnu jisté, je dnes už zase jinak, takže musím být připravený. Za ty roky, ve škole strávené, už mě ale takové věci většinou nepřekvapí. Jsem teď tedy dost zaneprázdněn, ale na druhou stranu už se těším na žáky, kteří jsou pro mě jako balzám.


Václav Vildman, ZŠ LužnáO prázdniny jsem si tak úplně neodpočinul a teď mi hlavně ke konci roku přibývá administrativní práce. Přesto se ale těším, až můj život během školního roku dostane opět svůj řád, který mi vlastně prázdniny docela nabouraly. Možná proto, a taky kvůli dětem se do práce po prázdninách těším.