Náves tak byla plná od samého začátku až do konce akce. Festival tradičně zahájil soubor skotských dudáků a bubeníků 
1st Czech Pipe & Drums (na fotografii). Pódium po nich patřilo kapelám: Happy To Meet, Curlies, Poitin, Dick O´Brass, Claymore a na závěr Hradní duo. Mezi jednotlivými vystoupeními potěšili zrak diváků tanečníci z taneční skupiny Nessie nebo opět dudáci z 1st Czech Pipe & Drums.

Festival byl benefiční akcí a její výtěžek dělal dle jednoho ze spolupořadatelů, předsedy občanského sdružení Kostelík Petra Klauba, 14 tisíc korun: „Výtěžek koncertu je určen na opravu cesty, která by měla vést od nově zbudované vyhlídky v místech, kde se říká Na Plazích, tady poblíž Kostelíka. Cesta vede směrem k této vyhlídce podél pole zpět do Kostelíka. Jedná se o náhradu za zrušenou polní cestu, která se rozorala v osmdesátých letech minulého století a vedla z Kostelíka napříč přes pole dál až nad sráz nad řekou, kde najNávštěvníci festivalu si kromě skotské muziky užívali občerstvení ve stáncích a nakupovali keramiku, výrobky z proutí, šperky, výrobky z medu a z kovu přímo od kováře. O tváře dětí se postarala výtvarnice Štěpánka Rácová, která je měnila v princezny, kočičky, víly. K dispozici měli ti nejmenší i trampolínu. Za pořadatele zdůraznil během akce Milan Let: „Mám radost ze všech kapel, které se nám letos na náš festival podařilo získat. Já osobně se těším na všechny a věřím, že potěší i diváky, kteří dnes na náves do Kostelíka přišli a přijeli."

Ochutnávka skotské whisky letos z pochopitelných důvodů nebyla. „Vše je o zákonech, povoleních, licencích. Ale piva je tu dostatek," dodal Milan Let.
Novinkou byla nabídka skotského národní jídla Huggies, které pro festival připravili Jan Tomášek a Jan Fiala z Opočnice. Jan Tomášek zhruba popsal přípravu tohoto pro nás exotického pokrmu: „Připravuje se z vnitřností. Vybere se srdíčko, jazyk, ledvinky. To se uvaří a nahrubo nakrájí. Vše se umele se syrovým skopovým lojem. Na ochucení se dodávají nasucho opražené ovesné vločky, půl napůl s ječnými krupkami. Přidá se cibule a koření, což je muškátový oříšek a květ. Pak už jen sůl a cayenský pepř." Jan Tomášek ještě doplnil, že se tento pokrm, který trochu připomíná vepřový prejt, ve Skotsku podává uvařený ve skopovém žaludku.

Divačka a posluchačka paní Eva konstatovala: „Ochutnala jsem a musím říci, že i přes to, že se jedná o skopové, které právě moc nemusím, tak mi takto upravené docela chutná. Ráda zkouším nové věci, a tak jsem musela vyzkoušet i pokrm, který mají rádi ve Skotsku."